МВС арештували 2,6 мільярда гривень у банку Олександра Януковича

Слідчі Головного слідчого управління МВС заарештували 2,6 млрд грн на депозитних рахунках фізичних та юридичних осіб ПАТ "Всеукраїнський банк розвитку", який належить Олександру Януковичу
Depo.Влада
31 жовтня 2015 18:49
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, передає depo.ua.

"ГСУ МВС здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні у відношенні службових осіб ПАТ "Всеукраїнський банк розвитку" (далі - ПАТ "ВБР"), який належить Януковичу О. В., за ч. 2 ст. 364 та ч. 2 ст. 209 КК України", - написав Аваков.

За його інформацією, під час досудового слідства встановлено, що службові особи ПАТ "ВБР" у період 2012-2014 років незаконно видали кредити державним підприємствам за завищеними відсотковими ставкам, а отримані злочинні доходи легалізували шляхом розміщення коштів на депозитних рахунках власника банку - Януковича О. В. та підконтрольних осіб - працівників банку "ВБР" та інших юридичних осіб.

"Слідчими ГСУ МВС проведений обшук в ПАТ "ВБР" та накладений арешт на депозитні рахунки фізичних та юридичних осіб на суму понад 2,6 млрд грн (з яких 12 млн грн належать особисто Януковичу О. В.)", - наголосив Аваков.

Він зазначив, що, за наявними у слідства даними, у листопаді 2015 року заплановано початок ліквідаційної процедури ПАТ "ВБР", у результаті якої депозитні кошти могли бути повернуті Олександру Януковичу та підконтрольним йому фізичним та юридичним особам.

"Чи буде законодавча можливість конфіскувати активи на користь України, буде вирішуватися якісним слідством і судовим рішенням. Факт надаю публічності, що б на тлі величезних грошей працював інструмент громадянської уваги - і не було ні в якого суду або іншого органу спокуси", - пояснив глава МВС.

Він пообіцяв інформувати громадськість про подальший розвиток подій у цій справі.

Раніше Вищий господарський суд залишив мисливські угіддя площею 30,8 тис. га у користуванні ТОВ "Мисливсько-рибальський клуб "Ярик" - тобто оточенню Януковича.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.