МВФ затримує публікацію технічної доповіді по Україні, - Bloomberg

Міжнародний валютний фонд затримує публікацію технічного доповіді по Україні, оприлюднення якої планувалося на 29 січня
Depo.Влада
1 лютого 2016 14:46
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на офіційне повідомлення Фонду, передає depo.ua.

Нову дату публікації доповіді МВФ поки не повідомляє, зазначивши лише, що вона буде анонсована пізніше. Раніше глава Міністерства фінансів Наталія Яресько зазначала, що МВФ при прийнятті рішення про надання Україні чергового, третього, траншу буде оцінювати виконання всіх попередніх умов і структурних маяків з терміном до кінця грудня 2015 року.

У свою чергу сьогодні голова Національного банку України Валерія Гонтарева повідомила, що Кабмін вже на цьому тижні може підписати з МВФ оновлений текст Меморандуму. Таким чином Гонтарєва прогнозує, що Україна може отримати черговий транш не раніше березня - протягом 2-3 тижнів після підписання меморандуму, тобто через 3-4 тижні.

"У нас все готово, зараз технічно всякі деталі місія погоджує з міністерствами. Я думаю, що на цьому тижні ми його відправимо. І борд (засідання Ради директорів МВФ - ред.) прийме рішення", - сказала вона на прес-конференції.

Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько $ 17 млрд з першим траншем в $ 5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми і виділення в 2015 році трьох траншів по $ 1,6 млрд з їх подальшим зменшенням до $ 0,61 млрд в 2016-2018 рр.

У той же час Україна змогла отримати лише перші два транші. Частина першого в розмірі $ 2,7 млрд пішла уряду для підтримки держбюджету, тоді як одержувачем інших коштів традиційно став Нацбанк.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада