МВФ вимагає арешту українських чиновників-корупціонерів

Міжнародний валютний фонд оприлюднив умови, необхідні для завершення третього перегляду загальної програми реформ між Україною і МВФ
Depo.Влада
18 листопада 2016 15:18
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в оприлюдненій сьогодні заяві місії, яка завершила свою роботу в Києві, передає Depo.ua.

"Місія провела конструктивні дискусії з владою про те, що потрібно зробити для завершення третього перегляду програми EFF. І хоча країна демонструє значний прогрес, визначені кроки необхідно зробити для закріплення фінансової стабільності в середньостроковій перспективі. У їх числі - прийняття проекту держбюджету на 2017 рік, збереження фінансової стабільності та боротьба з корупцією. Дискусії з цих питань продовжаться", - йдеться у заяві.

Разом з тим, голова місії Фонду Рон ванн Руден вважає, що Україна має зосередити зусилля на реформі державного сектора, поліпшенні ділового клімату, досягненні реальних результатів у боротьбі з корупцією, яка гальмує економічний підйом.

"У той час як був досягнутий певний прогрес у створенні нових інститутів, в тому числі Національного антикорупційного бюро України, а також публікації декларацій активів посадових осіб високого рівня… відчутних результатів в переслідуванні і засудженні корумпованих чиновників високого рівня і вилучення доходів від корупції досі не досягнуто", - констатує МВФ.

Крім того, Фонд наполягає на тому, щоб Україна довела, що "заявлене підвищення зарплат буде відповідати зростанню продуктивності праці, збереженню конкурентоспроможності ринку".

Також наголошується на необхідності подальшої фіскальної консолідації, проведенні пенсійної реформи та поліпшенні податкового адміністрування поряд з якісним контролем державних витрат. "У монетарній політиці необхідно знижувати інфляцію, відновлювати обсяги держрезервів і оживляти банківське кредитування", - заявили в МВФ.

Нагадаємо, 16 листопада місія МВФ завершила свою роботу в Україні. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада