МВФ, реформи й пандемія: Про що Шмигаль поговорив із послами G7

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль обговорив із послами країн "Великої сімки" (G7) ситуацію з протидією коронавірусу, економічну та медичну реформи, а також питання співпраці з Міжнародним валютним фондом (МФВ)

МВФ, реформи й пандемія: Про що Шмигаль…
Фото: ЕРА

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на пресслужбу уряду.

Варто зазначити, що з української сторони у зустрічі узяли участь віцепрем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко, міністр охорони здоров’я Максим Степанов, а також в. о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець.

Учасники зустрічі обговорили ситуацію з подоланням пандемії COVID-19, схвалену Кабінетом міністрів України програму стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії коронавірусу, продовження медичної реформи в Україні, співпрацю України з МВФ та інші актуальні питання співробітництва.

За словами Шмигаля, пандемія коронавірусу надала певний імпульс українським реформам, в першу чергу реформі охорони здоров’я.

"В умовах пандемії – це та реформа, потреба в якій і недоліки якої проявилися найбільше. Реформа медицини має бути завершена за допомогою наших міжнародних партнерів, але коронакриза показала помилки, які були допущені при попередніх розрахунках цієї реформи, тому ми перераховуємо і тарифи з НСЗУ, і пакети послуг. Якщо інфекційна лікарня не має хворих, це не значить, що лікарі не мають отримувати зарплатні. Ще одна проблема – це психіатрія та туберкульозні диспансери. Все це потребує окремої уваги і окремих розрахунків, тому другий етап реформи може розтягнутись у часі. І ми будемо просити підтримати нас в реалізації цієї реформи", – наголосив він.

Шмигаль зауважив, що сьогодні на порядку денному стоять ті реформи, які нададуть поштовх і полегшать економічний розвиток.

"Це реформа митниці, реформа оподаткування малого і мікробізнесу. Нам також треба робити, як ми це називаємо "регуляторну гільйотину" – реформу з дерегуляції, щоб всіляко полегшити роботу малого бізнесу", – додав він.

Окрім того, очільник уряду нагадав, що сьогодні на порядку денному стоїть необхідність приватизації.

"Але питання в ціні, за яку можна приватизувати в час кризи підприємства. ТОП-10 підприємств уже підготовлені до приватизації в червні. Наприклад, уже можна оголошувати про продаж готелю "Дніпро", але якою буде його ціна в час кризи, коли готельний бізнес не працює? Звичайно ми будемо аналізувати, в який час виставляти ТОП-підприємства на продаж, але так звана мала приватизація буде відбуватися за планом, незалежно від кризи", – пояснив Шмигаль.

Говорячи про фінансову чи індустріальну підтримку великих промислових підприємств з великою часткою державної власності, Шмигаль наголосив, що є ідея скористатись цим, як одним з інструментів розігріву економіки і розвитку промисловості.

"Ми маємо намір збільшити фінансування і замовлення в промисловій сфері, оборонній сфері вже в цьому році для того, щоб зберегти робочі місця, а також дати змогу працювати супутнім бізнесам. Це є однією з частин нашого великого плану виходу з економічної кризи", – сказав він.

Також прем’єр-міністр подякував "всім донорам і всім країнам "Великої сімки" за підтримку і допомогу в реалізації реформи децентралізації", нагадавши, що вчора на засіданні уряду було завершено формування перспективних планів утворення територій громад для усіх областей країни.

Нагадаємо, дещо раніше посли G7 відзначили роль наглядових рад у держбанках України.

Повідомлялося також, що у США планують очну зустріч лідерів G7 на кінець червня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"