МВФ радить скасувати спецпенсії для нардепів і прокурорів

МВФ підтримує ініціативу уряду скасувати спецпенсії для прокурорів, податківців, митників і всіх держслужбовців з 1 січня 2016 року
Depo.Влада
22 травня 2015 19:38
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua із посиланням на прес-службу мінсоцполітики.

"Це дійсно важливий крок для забезпечення справедливості в пенсійному забезпеченні", - заявив  керівник місії МВФ Микола Георгієв на зустрічі з міністром соціальної політики Павлом Розенком.

Крім законопроектів щодо пенсійної реформи, які будуть винесені на голосування у Верховну Раду наступного пленарного тижня, сторони також обговорили хід реформи системи надання субсидій в Україні.

"Загальна кількість господарств, які зможуть отримати субсидії, в поточному році становить 3-4 мільйони сімей", - зазначив Розенко.

Нагадаємо, місія МВФ почала роботу в Україні 12 травня. Підсумком роботи місії має стати доповідь про економічний стан України та виконання країною Меморандуму про співпрацю в частині фінансової стабілізації та проведення переговорів щодо реструктуризації частини державного боргу в обсязі близько $23 млрд дол.

Кабмін 30 квітня вніс до парламенту законопроекти щодо пенсійної реформи, які передбачають повне скасування з 2016 року спецпенсій для прокурорів, митників, податківців, чиновників усіх рівнів, у тому числі народних депутатів, а також запуск з 1 січня 2017 року накопичувальної системи пенсійного страхування.

За словами Розенка, у кулуарах Верховної Ради депутати звертаються до нього із закликом не скасовувати спеціальні пенсії. Головне науково-експертне управління Верховної Ради також зробило висновок про неприпустимість скасування спецпенсій.