МВФ озвучив умови подальшої співпраці з Україною після відставки Смолія

Україна має зберегти незалежність Національного банку після відставки Якова Смолія, а також не відходити від принципів інфляційного таргетування та плаваючого валютного курсу
 

МВФ озвучив умови подальшої співпраці з…
Фото: ЕРА

Про це заявив представник МВФ в Україні Йоста Люнгман в інтерв'ю LIGA.net, повідомляє Depo.ua.

За його словами, такі умови співпраці закладені в програмі Stand-by України з МВФ.

Люнгман  вважає, що за колишнього голови НБУ Якова Смолія регулятор ефективно впроваджував зважену грошово-кредитну і фінансову політику. Він також наголосив на важливості, щоб цю політику продовжив і новий майбутній голова.

"Ми переконані, що модель управління центробанком і система управління монетарним і фінансовим секторами відповідають економічним інтересам України", – сказав Люнгман.

Представник МВФ також зазначив, що нинішня програма МВФ базується на збереженні системи незалежності Нацбанку і на продовженні політики інфляційного таргетування, плаваючого курсу, накопичення міжнародних резервів і зміцнення фінансового сектора.

"Ми знаємо, що виважена грошово-кредитна, валютна та фінансова політика мають надзвичайно позитивний вплив на довгостроковий економічний розвиток. Але ми також знаємо, що іноді хороша політика непопулярна, а деякі політики прагнуть стимулювати швидке зростання", – сказав він.

Він також додав, що "безвідповідальна політика центрального банку врешті-решт призводить до високої інфляції, нестабільності валютного курсу, проблем у фінансовому секторі, низького рівня економічного зростання та високого рівня безробіття, як ми це спостерігали під час минулих криз в Україні".

Нагадаємо, раніше в СБУ відреагували на заяву Гонтаревої щодо МВФ та закликали "не сіяти паніку".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme