МВФ оголосив ультиматум Україні через Антикорупційний суд

Міжнародний валютний фонд оголосив ультиматум Україні щодо законопроекту про Антикорупційний суд

МВФ оголосив ультиматум Україні через Ан…

Про це повідомляють джерела Depo.ua.

"Або Україна виконує вимоги МВФ, або фонд виходить з переговорного процесу", - повідомило джерело.

Наразі перед українською владою стоїть питання, чи ухвалювати законопроект, який сьогодні стоїть на порядку денному Верховної Ради, відповідно до вимог МВФ, тим самим продовживши переговорний процес.

Дискусії викликає право вето громадської ради міжнародних експертів. Законопроект про Антикорупційний суд, ухвалений в першому читанні, передбачав, що громадська рада міжнародних експертів перевіряє всіх кандидатів в судді Антикорупційного суду, а кандидат, який отримав негативний висновок ради, може бути допущений до конкурсу тільки якщо за нього проголосує 11 з 16-ти членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів. При цьому в МВФ наполягали, що громадська рада має складатися виключно з іноземців і повинна мати право вето при відборі суддів.

Пізніше українська сторона погодилася на цю норму, але наполягала на наступній формулі: якщо кандидат вважає, що його неправомірно зрізала громадська рада - подає скаргу в ВККСУ, яка більшістю голосів приймає рішення, продовжити кандидату участь в конкурсі чи ні. Якщо відповідь позитивна, то ВККС у складі 16 членів і громадська рада у складі семи членів збираються на спільне засідання, де двома третинами голосів має вирішити долю конкурсанта.

Однак, такий варіант також не влаштовує МВФ і в фонді запропонували свій варіант, згідно з яким спільне засідання ВККСУ та Громадської ради може подолати вето ради тільки, якщо за кандидата проголосує 4/5 від загальної кількості учасників (19 із 23), до того серед тих, хто проголосував "за" повинно бути мінімум шість членів громадської ради з семи.

Фактично це означає, що вето громадської ради буде непереборне, якщо переважна більшість її членів не передумає.

Нагадаємо, 21 травня комітет Верховної Ради з питань правової політики затвердив законопроект про створення Антикорупційного суду для передачі його до розгляду в другому читанні.

Парубій повідомляв, що 22 травня Рада продовжить переговори з МВФ щодо єдиного неузгодженого положення в законопроекті про Антикорупційний суд, яке стосується повноважень громадської ради міжнародних експертів.

За словами народного депутата України Вадима Денисенка, переговори з Міжнародним валютним фондом щодо законопроекту про Антикорупціний суд мали продовжитися вчора ввечері.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme