МВФ: Ми не обговорюємо статус "російських" бондів

Питання визначення статусу бондів, випущених урядом України на $3 млрді переданих уряду в грудні 2013 року, не є предметом обговорення для МВФ
Depo.Влада
25 червня 2015 20:19
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив у ході традиційного брифінгу у Вашингтоні керівник Департаменту зовнішніх зв'язків МВФ Джеррі Райс, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

Зокрема, відповідаючи на запитання про те, чи вважає МВФ ці бонди державним боргом України або приватним боргом, Райс зазначив: "Я знаю, що стосовно цього є різні точки зору. Але це не предмет обговорення для нас. Україна, як ви знаєте, виплатила купон, тому все залишається, як є", - сказав Райс.

Раніше міністр фінансів України Наталія Яресько зазначала, що Україна як і раніше вважає свій борг Росії обсягом $3 млрд, оформлений у вигляді євробондів уряду, комерційним боргом і закликала не спекулювати позицією ключового кредитора країни Міжнародного валютного фонду в цьому питанні.

Умови випуску євробондів для Росії передбачають, що Росія може вимагати повернення свого боргу достроково, в тому числі при перевищенні держборгу України 60% ВВП країни.

З цієї причини Україна 22 червня заплатила Росії $75 млн купонного доходу за цими євробондами, щоб уникнути крос-дефолту й не зірвати переговори з іншими кредиторами.