Муженко заявив, що переконав Військовий комітет ЄС у присутності російських військ в Україні

Начальники генеральних штабів країн – членів Європейського Союзу (Військовий комітет ЄС) переконалися у факті присутності на території України кадрових військовослужбовців Збройних сил Росії
Depo.Влада
19 травня 2015 16:46
ФОТО: depo.ua

Про це заявив начальник Генерального штабу - головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Віктор Муженко на засіданні Військового комітету ЄС у вівторок у Брюсселі, повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Я порушував це питання (про затримання напередодні двох кадрових російських військових, - ред.). Але воно обговоренню не підлягало. Воно було сприйнято як факт наявності російських військовослужбовців на окупованих територіях в Україні", - сказав начальник Генштабу ЗСУ.

За його словами, оприлюдненої напередодні інформації у Києві та сьогоднішніх коментарів у ході виступу на засіданні Військового комітету ЄС виявилося достатньо, щоб європейські військові керівники переконалися у наявності російських військ в Україні.

Серед інших питань Військовий комітет обговорив ситуацію в Україні в умовах проведення антитерористичної операції.

"Ми подякували країнам Євросоюзу за підтримку у надії на те, що наша співпраця триватиме. Я думаю, що слова, сказані на підтримку України, і готовність до такої підтримки - вона буде реалізована, у тому числі й шляхом отримання матеріальних засобів", - наголосив начальник Генштабу ЗС України.

Він уточнив, що йдеться насамперед про військово-технічне співробітництво, у тому числі поставки нелетальної зброї.

"Також як варіант розглядається формат участі у міжнародних військових навчанням, підготовка наших військовослужбовців представниками армій країн Євросоюзу", - сказав Муженко.

Нагадаємо, що в цьому засіданні взяли участь 28 начальників генштабів країн ЄС.