Муженко взяв на себе відповідальність за провали АТО

Начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко готовий відповідати за всі прорахунки українських військових, що призвели до втрат, котлів і здачі позицій окупантам
Depo.Влада
29 серпня 2015 10:04
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня" , передає depo.ua.

За його словами, щоб оцінити обстановку в зоні АТО, доцільність чи недоцільність прийняття командуванням тих чи інших рішень, треба бути в той час, в тому місці, в тих обставинах і конкретно бачити ситуацію своїми очима.

"Це один з основних принципів військового мистецтва. Тільки так можна зрозуміти логіку тих рішень. Це стосується не тільки Іловайська. Що ж стосується помилок - це питання риторичне. Про доцільність тих чи інших прийнятих рішень можна вести розмову. Відповідальності я не боюся, я її на себе взяв тоді, коли віддав наказ знищити угруповання терористів в Донецькому аеропорту. Це була моя відповідальність, моє рішення, і воно поклало успішний початок АТО ", - заявив начальник Генштабу.

Вын також нагадав, що після того, як терористи в травні 2014-го зайшли в новий термінал аеропорту, він підняв питання про дозвіл на застосування зброї.

"Отримав його після, скажімо так, тривалого спілкування. Не знайшлося тих, хто міг би взяти на себе відповідальність, хоча посадовими обов'язками деяких це було передбачено. 26 травня ми поставили терористам ультиматум, вимагаючи покинути територію аеропорту. Вони його не виконали", - зазначив Муженко.

"Тоді пара штурмовиків завдали удару по аеропорту. Після цього в Російській Федерації проти генерала Муженка було порушено кримінальну справу. Я несу відповідальність за всі рішення, які приймав. У тому числі за ті, які призводили до втрат. Я відчуваю свою відповідальність і, можливо, частину своєї провини за загибель кожного військовослужбовця", - сказав Муженко.

Нагадаємо, в річницю "Іловайського котла" президент України Петро Порошенко похвалив начальника Генштабу Віктора Муженка за цю операцію.

Читайте також: Іловайськ. За день до "Армагедону" 

Більше новин політики читайте у розділі Влада.depo.ua.

 

 

 

 

Мітки: АТО, Генштаб