Муженко: Російські війська в Іловайську були кроком відчаю Росії

Українська сторона мала план, який би дозволив оточити бойовиківта перекрити підвіз матеріально-технічних засобів
Depo.Влада
16 серпня 2016 15:59
ФОТО: depo.ua

Таку позицію висловив начальник Генштабу Збройних Сил України Віктор Муженко, передає depo.ua з посиланням на "112 канал".

Він зазначив, що у ЗСУ був план, за яким українські військові повністю заблокували б Донецьк, Макіївку, Горлівку, Єнакієве і Луганськ, а також мали б лінію ізоляції від Лутугіно на південь – виключно Красний Луч – в район Степанівки з виходом в район Амвросіївки.

"У цьому кільці планувалося оточити незаконні збройні формування, які ми могли б контролювати без будь-якої можливості підвозу матеріально-технічних засобів. І це стало однією з тих умов, чому росіяни зробили цей, я вважаю, крок відчаю, і ввели на територію України підрозділи регулярних збройних сил Росії. Без оголошень, без жодних нот, повідомлень, ультиматумів", - зазначив Муженко.

Нагадаємо, 18 серпня 2014 р. українські війська захопили більшу частину Іловайська. Але після введення регулярних російських військ 23-24 серпня вони опинилися в оточенні. 29 серпня президент РФ Володимир Путін звернувся до бойовиків із закликом зробити гуманітарний коридор для відходу українських військ. 30 серпня сили АТО почали вихід з міста, але бойовики їх розстріляли. Міністерство оборони заявило, що в Іловайську загинули близько 108 українських військових, сотні було поранено й захоплено в полон. За підтвердженими даними військової прокуратури, в "Іловайському котлі" загинули 366 військових, 429 були поранені.

У Генштабі повідомляли, що вихід сил антитерористичної операції з Іловайського котла не був проривом з оточення, це був вихід під гарантії Російської Федерації.

СБУ повідомила про підозру начальнику Генштабу ЗС Росії Валерія Герасимова і десяти військовослужбовцям за події в Іловайську.Також Герасимов називається головним ідеологом вторгнення Росії в Україну.

Зазначимо, що Росія заперечує присутність своїх військових у конфлікті на сході України.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада