Муфтій України звинуватив мусульман-зрадників у доносах на кримських активістів

Деякі мусульмани, які "першими зрадили Україну", тепер сприяють обшукам в будинках інших мусульман та ісламських установах Криму
Depo.Влада
15 квітня 2015 17:15
ФОТО: depo.ua

Про це заявив муфтій Духовного управління мусульман України Саїд Ісмаїлов, повідомляє depo.ua з посиланням на  "Крим. Реалії".

За його даними, більшість з таких людей належить до течії хабашитів.

"Проголосили свій так званий Таврійський муфтіят і дуже активно під час окупації звинувачують релігійних і національних діячів, навчальні заклади, в тому, що ті не лояльні до Росії, дуже проукраїнські. І навіть звинувачують, абсолютно безпідставно, в екстремізмі. І після таких звинувачень відбуваються обшуки", - розповів муфтій.

Він запевнив, що окупаційна влада в Криму використовує певних релігійних діячів, які лояльно ставляться до Росії для того, щоб ті звинувачували своїх одновірців, після чого відбуваються обшуки і здійснюється тиск на віруючих.

Обшуки в будинках кримськотатарських активістів відбуваються постійно. Так, на цьому тижні обшукали будинок голови Білогірського регіонального меджлісу. У свою чергу глава ЦВК Курултаю Заїр Смедляєв припустив, що наводчиками на кримськотатарських активістів можуть бути їхні колишні соратники.

Нагадаємо, що в минулому році в Криму з'явилася нова релігійна організація під назвою Таврійський муфтіят. Її очолив представник хабашітского Духовного центру мусульман Криму, опозиційного найбільшому релігійному об'єднанню півострова - Духовному управлінню мусульман Криму.