Мрії про золоту акцію: Навіщо Хомутиннік "ходив" у президенти

Минулого місяця відразу в кількох містах з'явилися агітки з Віталієм Хомутинніком, який зібрався в президенти. Проте дуже швидко в партії "Відродження" включили задню

Політичний оглядач
Мрії про золоту акцію: Навіщо Хомутиннік…

"Схоже, у нас тут новий національний лідер з'явився. А ви кажете, що голосувати нема за кого! Добре, що є кому рятувати країну", – з сарказмом написав відомий блогер Денис Казанський під світлинами з Нікополя й Черкас. Зафіксували таку рекламу і в інших місцях, зокрема, в Умані. Уманський нардеп-мажоритарник Антон Яценко назвав це провокацією. "Офіційно заявляю, що партія "Відродження" ще не прийняла рішення кого висувати на пост президента України на найближчих президентських виборах. Тож вищезазначена інформація є брехнею", повідомив Яценко на своїй сторінці у Facebook.

Справа в тому, що на рекламці не лише зображено Хомутинника (саме через И в кінці, а не через І, як офіційно) у вишиванці, але й згадано Яценка (у Нікополі Шипка, в Черкасах Зубика так далі). Тобто, пан депутат чомусь злякався агітки співголови фракції "Відродження" у Верховній Раді, до складу якої він входить. Невже його забули попередити про партійний піар?

На Хомутинніка у вишиванці відреагували і в партії "Відродження". Там висловили подяку невідомим "доброзичливцям" за ідею першоквітневого жарту. "Офіційно заявляємо, що ця інформація є неправдивою. Мусимо розчарувати: наразі в країні не стартувала виборча кампанія, а отже, політична сила поки не висуває кандидата на посаду голови держави. Але неодмінно візьме участь у майбутніх президентських перегонах", повідомили у "Відродженні".

Дивна позиція, адже, по-перше, агітки поширили не 1 квітня, а за кілька тижнів до цього, по-друге, іменний сайт Хомутинніка, адреса якого вказана на листівці, працював аж поки не пішов поголос, зараз він не відповідає, проте в архіві залишилася копія, по-третє, якби дійсно йшлося про провокацію, то на фото пан Віталій був би не у вишитій сорочці, а тикав би дулю в бік журналістів. Це епічне фото, зроблене в листопаді минулого року, обійшло, мабуть, усі новинні сайти України і не тільки.

Простіше кажучи, у те, що хтось відправив Хомутинніка в президенти без його відома, не віриться. Скоріше, мало місце непорозуміння технологів "Відродження", через це й стався фальстарт. Як згодом кепкували в соцмережах, це була найкоротша в історії президентська кампанія. Або - в реаліях нашої політики доречніше вжити саме таку термінологію - найкоротший торг.

Цікаво поглянути, що ж обіцяв українцям "кандидат у президенти" Віталій Хомутиннік. Його програма називається "10 заповідей відродження України". 5 мільйонів нових робочих місць за три роки, зменшення податків, пріоритетне фінансування соціальних програм, а ще – дружба з Росією. Є на сайті і мирний план, який викликає багато запитань. Зокрема, Крим пропонується віддати під пряме управління ООН зі сплатою РФ за оренду території. Пам'ятаєте колишнього нардепа Андрія Артеменка, який втратив українське громадянство, а з ним і мандат? Він також пропонував здати Крим в оренду Росії. Ще "кандидат" хоче новий договір про дружбу і співробітництво з РФ, який передбачає макроекономічну допомогу на відновлення Донбасу. А ось два ключові маркери, які свідчать, що до створення програмних документів долучилися росіяни. Перший - Росія повинна отримати статус привілейованого партнера України в перемовинах із взаємодії з ЄС. Другий - ніхто Україну в НАТО не чекає, тому треба відмовитися від вступу в Альянс. І родзинка на торті – це вже з програми – "особливу увагу приділити стратегічним ядерним силам і зброї космічного базування як інструменту, що гарантує суверенітет і безпеку України". У нас немає таких сил! Та вони є в Росії. А цей пункт слово в слово зкопійований із передвиборної програми російського олігарха-ліберала Михайла Прохорова, який балотувався в президенти Росії в 2012-му році. Власне, обіцянки нібито Хомутинніка майже ідентичні з обіцянками Прохорова.

Уявимо, що відомого нардепа дійсно хотіли підставити і для цього утелющили не лише чужу передвиборну програму, але й відверто проросійський мирний план. Тоді треба зрозуміти, хто у цьому зацікавлений, адже потрібно заплатити за створення сайту, написання програмних документів, хай і халтуру, за друк та поширення агіток і так далі. Це, звісно, не мільйони, проте також гроші немалі. А Хомутинніка та його соратників не зацікавило, хто ж той негідник, який так жорстко над ними пожартував. Чому?

Можна шукати конспірологічні версії. Приміром, що вони знають його ім'я і вирішили розібратися без залучення СБУ, МВС та інших державних органів. Але, схоже, все простіше. Поява агіток і сайту – це своєрідне зондування ґрунту Хомутинніком і його соратниками, а за "Відродженням" стоять ще й екс-"приватівці" Ігоря Коломойського та інші дрібніші групи. Ця політсила показала хороші результати на місцевих виборах 2015-го року, у неї є структури в регіонах, є солідний фінансовий ресурс. Цього достатньо для серйозного виступу на парламентських виборах. У разі зниження прохідного бар'єру до 3% потрапляння "Відродження" до ВР виглядає цілком імовірним. Сюди можна додати з десяток мажоритарників (якщо не більше) на кшталт згадуваних Зубика чи Яценка, які міцно вкоренилися в своїх округах. На виході – золота акція в майбутньому парламенті. У цій схемі не вистачало однієї деталі – партія з претензією повинна мати свого кандидата в президенти. Цього вимагає жанр політичної боротьби.

Не виключено, що саме це і стало мотивом тих людей, які спробували "висунути" Хомутинніка в президенти. Вийшло, м'яко кажучи, невдало. Про що свідчить оперативність, з якою відцуралися від кандидування і зачистили згадки про нього.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme