МОЗ завдає удару у відповідь: Навіщо міністр Степанов пішов у народ

Глава МОЗ і двоє його заступників учора з інспекцією нагрянули в лікарні Житомирської, Київської і Черкаської областей. Міністр вже погрожує звільненнями. У той час як звільненням погрожують і йому самому

Політичний оглядач
МОЗ завдає удару у відповідь: Навіщо мін…
Фото: УНІАН

Доки українці оговтувалися від  трагедії на Львівщині, коли двоє пацієнтів, що перебували на ШВЛ, померли через вимкення енергії, голова МОЗ пішов у поля – перевірити роботу лікарень кількох областей. 

"Вчора я, разом зі своїми заступниками, Віктором Ляшком й Іриною Микичак зробили такі перевірки – відвідування лікарень без попереджень, у неділю, для того щоб поспілкуватися, і на власні очі побачити, який стан. Поспілкуватися з пацієнтами, з медичними працівниками, які чергують біля ліжка хворого, надають йому медичну допомогу", – заявив Максим Степанов під час брифінгу. Він уточнив, що сам відвідував Житомирську область. За словами міністра, "якщо б усі лікарні підпорядковувалися МОЗ, і в нас би було у повноваженнях звільнити, то деяких керівників я б, мабуть, звільнив уже сьогодні зранку. В перший робочий день після відвідування всіх цих лікарень".

Для початку нагадаємо, що останнім часом було багато розмов про ймовірне звільнення самого Степанова, до діяльності якого висловлюється багато претензій і політиками, і експертами, і пересічними громадянами. Тому його вчорашнє "ходіння в народ" можна розглядати і як піар-хід у відповідь. Принаймні, тепер недоброзичливці не казатимуть, що міністерські чиновники відірвані від реалій. Зауважимо: парламентські "слуги" знову тягнуть Степанова до Ради на килим. Хочуть, щоб він відзвітував, як МОЗ бореться з пандемією та який варіант локдауну пропонує. Ось і почують від нього розповіді про те, як на місцях погано борються з ковідом.

Які ще висновки можна зробити з вояжів очільника МОЗ і його заступників? Висновок перший: загальний провал влади з підготовкою медзакладів до пандемії спробували перекласти на керівників самих медзакладів. На певний час це подіє, проте глобально не вирішить проблему поганого забезпечення лікарень.

Висновок другий: зараз звільнять кількох керівників медичних закладів, офірних цапів, і про це повідомлять на всю країну. Можливо, під звільнення потрапить кілька начальників управлінь охорони здоров’я чи навіть заступників голові ОДА, які курують медичну галузь. Але де гарантія, що люди, які прийдуть їм на заміну, працюватимуть краще. Бо тут ми знову впираємося в ключову проблему – слабку підготовку до пандемії.

Висновок третій: ситуація з коронавірусними лікарнями в глибинці куди гірша, аніж в обласних центрах чи великих містах, і після недільних інспекцій Степанова і його заступників можна очікувати сплеску інформаційних повідомлень чи постів у соцмережах про жахіття, що творяться в лікарнях подалі від Києва. Чи від Житомира і Черкас. Міністерству доведеться на це реагувати. Якщо, звісно, учорашні візити не були просто для одноразової телекартинки. Степанов пообіцяв, що незаплановані поїздки по регіонах чиновники міністерства здійснюватимуть і надалі. Ось і побачимо, чи вистачить у них часу і натхнення об’їхати всю країну. Припустимо, що може прокатаються ще кілька разів, бо будь-яка повторюваність знижує ефект від піару.

Висновок четвертий: саме від висновків МОЗ залежатиме, коли в Україні оголосять новий локдаун, тому від Степанова хотілося б почути не стільки про його візит у Житомир, скільки про умови, за яких посилять карантин, та про суть очікуваних заборон. Бо ми чуємо від голови фракції "слуг" Давида Арахамії про "інтелектуальний локдаун", від голови парламентського комітету здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького (теж "слуги") про посилення карантину при 30 тисячах інфікованих за добу, а от чіткої і зрозумілої позиції МОЗ не чутно. А це погано, адже перспектива закриття країни у новорічно-різдвяний період, м’яко кажучи, не тішить. Тому замість лякати керівників медичних закладів звільненнями після піар-інспекцій, мабуть, варто було б вже завершувати з цією невизначеністю і готувати громадян до якогось зі сценаріїв - повного закриття, "інтелектуального", адаптивного чи ще чогось.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme