МОЗ лякає спалахами хвороб через недовакцинацію

У Міністерстві охорони здоров'я України допускають спалах інфекційних хвороб внаслідок низького рівня вакцинації проти поширених інфекційних хвороб
Depo.Влада
3 серпня 2016 10:42
ФОТО: depo.ua

Про це заявив заступник глави МОЗ Роман Ілик у прямому ефірі телеканалу "112 каналу".

Також, Ілик прокоментував ініціативу проведення засідання РНБО й проблеми з затримкою ліків на митниці.

"Ініціатива скликання засідання РНБО була прийнята ще на колегії, яка проводилась у МОЗ, розширена, з участю вченої ради міністерства. Я думаю, що це абсолютно правильний крок. По постачаннях ліків, ситуація склалася критична. В останні кілька днів тимчасово виконуючий обов'язки міністра пан Шафранський з незрозумілих причин не підписував довідки, згідно з якими вироби медичного призначення для онкохворих дітей, хворих на туберкульоз, тести для ВІЛ-інфікованих не могли бути ввезені на територію України і перебували на митниці", - пояснив він.

Крім того, він зазначив, що в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, оформивши на себе право підпису розблокувала постачання ліків з митниці, а також зі складів МОЗ, також підписаний необхідний пакет документів.

"Стратегія одна. Проблема вакцинації - це питання національної безпеки України. Такий низький рівень вакцинації в Україні робить її небезпечною в рамках і внутрішньої, і зовнішньої політики. Такий рівень веде до можливих спалахів інфекційних захворювань", - заявив він.

Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров'я ініціювало проведення засідання Ради національної безпеки і оборони щодо низького рівня вакцинації в країні.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада