Язик для Путіна: Як Разумков захистив українську мову поки що тільки від себе

Голова президентської партії "Слуга народу" Дмитро Разумков заявив, що відтепер публічно говоритиме російською мовою, доки триває окупація Криму і частини Донбасу

Язик для Путіна: Як Разумков захистив ук…
Фото: УНІАН

Російська для Разумкова – це виключно запобіжник. Щоб ні в кого не виникло спокуси захищати його в Україні від буцімто утисків, пояснив він свій вибір.

"Я говорив і говорю, що поки у нас є окуповані території на Сході, поки у нас є анексований Крим, я під час ефірів буду використовувати російську мову - щоб ніхто не захотів прийти і мене тут захищати. У мене все непогано, як у людини, яка розмовляє російською мовою ", - заявив Разумков тією самою мовою.

Власне, він нею і раніше розмовляв, виступав, давав інтерв’ю і робив заяви. До чого ж тоді ці "великі жертви"?

Навіть судячи з його заяви – не для захисту української мови, бо коли хочуть сприяти її розвитку і популяризації, нею розмовляють і усіляко намагаються опанувати та удосконалити цю навичку. Та закликають робити це інших. Та й сам Разумков наголошує, що тема державної мови сьогодні для нього є важливою. Захищати і розвивати українську мову треба, але це питання поки що – не пріоритетне. При цьому  "слуги" постійно мурижать "не пріоритетне" питання мови кожного разу, коли треба підкреслити, що вони – з народом і за народ. Згадайте хоча б оте "Дуже дякую, пан Ляшко, що ви продовжуєте ділити людей" під час інавгураційної промови, коли президент Зеленський, звертаючись до жителів окупованих територій, перейшов на російську і лідер "Радикальної партії" вигукнув із залу, що ті, до кого він звертається, розуміють українську мову.

Зараз мовне питання підіймається, щоб сподобатися і україномовному електорату (бо заявляють же, що українську мову треба захищати!) і електорату на Сході, де домінує російська. Ви ж пам’ятаєте, як Зеленський обіцяв провести жорстку інформаційну атаку на Донбас заради повернення. Ну ось і вона.

"Якщо ми говоримо про популяризацію мови, то треба було йти шляхом створення умов для того, щоб сьогодні більш широко використовувався державна мова. Це не було зроблено, ми пішли шляхом батога ", - веде в тій своїй заяві Разумков, натякаючи на існуючі утиски російськомовних.

На цьому полі "Слуга народу" грає з "Оппозиційним блоком" і "Опозиційною платформою - За життя", які теж активно відпрацьовують тему російської мови, насильницької українізації, утиску прав російськомовних – всього того, про що так люблять розповідати і кремлівські пропагандисти. Якщо "Оппоблок" Ахметова-Коломойського поки пролітає повз Верховну Раду, то "Оппоплатформа" Бойка-Медведчука нарощує рейтинги, вже має 13% і відкушує від "Слуги народу" на Сході завдяки своїй миротворчій риториці та окремим діям (звільнення полонених Медведчуком з "Л-ДНР"). Тому саме "Оппоплатформа" є не просто проросійським, але й електоральним конкурентом для "Слуги народу". І розмови про російську мову дуже любить електорат Сходу і Півдня, за який Зеленський і воює з проросійськими силами. 

Хоча насправді, Кремлю буде вигода від мовного питання незалежно від того, українізація в Україні буде чи русифікація. В першому випадку російська пропаганда кричатиме про утиски російськомовних українців і розкол суспільства. В другому – почнуться акції націоналістів проти русифікації,  і знову ж таки в Кремлі зможуть заявляти про залякування російськомовних і розділене суспільство. Це комбінація win-win. В будь-якому випадку Росія отримує розкол в суспільстві. І пожвавлення мовних дискусій, навіть підігравання владою російській мові – питання не знімає. Бо замість того, що мовну тему, яку витягували ще з 90-х для розколу суспільства тактично обходити, влада виносить її на перший план. 

Безперечно, з Кримом і Донбасом можна говорити російською, але це питання про політичну вигоду для деяких партій, а не про повернення територій. Така мовна тема, як її розкручують зараз, Крим і Донбас не тільки не поверне, а ще й посилить позиції окупантів, бо Кремль обов’язково покаже жителям цих території, які в Україні ненавидять російськомовних. Мовляв, не повертайтеся туди. Бійтеся. У вас відберуть вашу мову, а нічого більш важливішого у вас в житті нема.

Таким чином, заява Разумкова більше виглядає не як щось на підтримку української мови, а як завуальований заклик захищати в Україні російську і інтереси росіян. На підтвердження цієї тези грає і свіже інтерв’ю Зеленського, де він каже, що не бачить ніяких проблем з офіційною російською для Донбасу.

"Така інформаційна війна, що не можна говорити російською мовою. Я думаю, ви розумієте, що можна говорити як хочете. Я президент і говорю з вами як хочу. Якщо буде у донеччан якесь прохання, що для них дуже важливо, щоб вони документи могли заповнювати російською мовою, я не бачу ніяких проблем", – заявив він.

Зовсім не "найважливіше на часі" питання української мови використовували старі політики, і із жагою неофітів почали використовувати нові. При цьому виходить так, що всі вони своїм захистом української мови найчастіше тільки шкодять тим, хто її любить.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"