Московська влада вже взялася за читачів Бібліотеки української літератури

До Бібліотеки української літератури приходили представники влади, ймовірно з силовиками, щоб отримати доступ до картотеки читачів. Дехто з відвідувачів, через страх перед можливими обшуками й у себе, здає читацькі квитки
Depo.Влада
1 грудня 2015 11:04
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Відкриту Росію".

Щоб підтримати бібліотеку після обшуку, туди приходили записуватися нові читачі. Але зараз деякі дзвонять з проханням, щоб їх читацькі квитки дістали з картотеки. Вони бояться, що й до них прийдуть з питаннями співробітники правоохоронних органів.

Донька арештованого директора бібліотеки Наталії Шаріної Анна Павлюкова, яка завідує відділом обробки, розповіла, що так в закладі так і не дочекалися підтримки від Департаменту культури Москви.

"Коли проти мами порушували кримінальну справу в 2010 році, коли в бібліотеці були обшуки, Департамент культури нас підтримував, на наш захист збирали підписи, пропонували юридичну допомогу. Зараз ситуація різко змінилася", – сказала вона.

За її словами, маже за два тижні після арешту Шариної, 12 листопада, в бібліотеку прийшов Олександр Бодров - начальник управління з розвитку Культурних центрів Департаменту культури Москви. Його супроводжували двоє молодих людей, які не представилися і були присутні при зустрічах Бодрова з бухгалтером та іншими співробітниками. Бодров попросив, щоб йому показали особисті справи співробітників бібліотеки, пояснивши це тим, що йому належить вирішувати питання про перехід бібліотеки з відомства Департаменту культури у відомство Департаменту національної політики. Двоє невідомих переписували дані з особистих справ працівників. А коли Бодров попросив показати списки читачів, співробітники бібліотеки йому відмовили.

Павлюкова додала, що налякавши колектив, Бодров з супутниками пішли обідати. Повернувшись, вони знову стали просити списки читачів, але завідуюча відділом комплектування бібліотеки Тетяна Мунтян пояснила, що не може надати їм цю інформацію, тому що це заборонено законом "Про захист персональних даних".
Коли гості пішли Мунтян почала дзвонити в Московський міський бібліотечний центр (ММБЦ), щоб з'ясувати, чи не посилав він своїх співробітників перевіряти списки читачів. У ММБЦ сказали, що про візит Бодрова і його супутників в бібліотеку нічого не чули.

Співробітники бібліотеки вирішили, що чиновник столичного Департаменту культури привів у бібліотеку оперативників, які таким чином намагалися отримати доступ до персональних даних читачів.

Бібліотекарі написали скарги та листи до Департаменту культури. Поки списками читачів офіційно більше ніхто не цікавився.

17 листопада той же Олександр Бодров представив співробітникам їх нового директора - Олександра Алексашина. У самій бібліотеці він ніколи до цього не був.

Нагадаємо, що 3 грудня Мосміськсуд розгляне апеляцію на домашній арешт директора Бібліотеки української літератури Наталії Шаріної. 30 жовтня Таганський суд Москви взяв її під домашній арешт за звинуваченням у поширенні екстремістських книжок.

У 2010 році бібліотека вже переживала порушення кримінальної справи, обшук і допити. Шаріну тоді не усували від посади. Тоді все закінчилося закриттям кримінальної справи і повною реабілітацією бібліотеки та її керівника.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влад