Чи переможе Москаль контрабанду на Закарпатті матюкливим піаром

Геннадій Москаль на Закарпатті мусить яскраво і переконливо створити вигляд боротьби з контрабандою
Depo.Влада
15 липня 2015 14:05
ФОТО: depo.ua
Чи переможе Москаль контрабанду на Закарпатті матюкливим піаром
Чи переможе Москаль контрабанду на Закарпатті матюкливим піаром

Здається, президент Петро Порошенко остаточно визначився з людиною, якій доведеться гасити пожежу на Закарпатті. Як повідомив сьогодні перший заступник голови президентської парламентської фракції Ігор Кононенко, новим губернатором Закарпаття буде призначено нинішнього очільника Луганщини Геннадія Москаля.

Варто зазначити, що Москаль на сьогоднішній день просто ідеальний кандидат на цю посаду. По-перше, він в свій час уже працював губернатором Закарпаття і добре знає як специфіку регіону так і всіх "панів" області, в тому числі і Віктора Балогу з Михайлом Ланьом. По-друге, Москаль досвідчений чиновник та тертий міліцейський генерал, і увесь цей досвід йому дуже знадобиться на Закарпатті. По-третє, Геннадій Геннадійович непересічна особистість, нехай і не завжди приємна у спілкуванні. Такий собі "суворий народний губернатор", який не цурається матюків, неприємної правди та любить знаходитися під прицілом об‘єктивів. Але все це не головне, найважливіше, що станом на сьогодні Москаль вважається головним українським борцем із контрабандою.

Такому затребуваному іміджу Москаль має завдячувати активному антиконтрабандному піару в зоні АТО. Ще зовсім недавно луганський губернатор на камеру особисто зупиняв фури з пивом, що йшли в окупований Луганськ, прикрашуючи дійство малоцензурними емоційними спічами та рішучими намірами заборонити будь-яке сполучення з окупованими територіями окрім пішоходного. Такі відеоролики вмить розліталися електронними ЗМІ, викликали щире захоплення простих українців та набирало тисячі лайків у соцмережах. В найближчий час історія має повторитися уже в Закарпатті.

Адже після суботніх подій у Мукачеві владі терміново потрібно "гасити" пожежу. З одного боку треба в той чи інший спосіб заспокоїти "Правий сектор" (і судячи з останніх подій, з ним все ж таки будуть домовлятися), а з іншого - продемонструвати суспільству рішучу і непримиренну боротьбу з контрабандою, яка начебто і стала причиною мукачівського конфлікту.

Depo.ua уже писав, що "мукачівський путч" на Закарпатті з трагедії поступово перетворюється на фарс, і персона Москаля лише посприяє цьому дивовижному перетворюванню. Можна не сумніватися, що одразу ж після офіційного призначення Геннадій Геннадійович почне активно роздавати інтерв‘ю в притаманному йому "народному стилі", в яких пройдеться і по "Правому сектору" і по Ланю з Балогою. Після цього новий губернатор обов‘язково особисто візьметься за митниці і влаштує кілька показових персональних виїздів з усіма характерними йому прийомами.

Все це з одного боку народ розвеселить, з іншого переконає, що контрабандистам тепер непереливки, адже за них узявся сам великий і жахливий пан Москаль. Натомість, треба все ж таки розуміти, що попри всі героїчні публічні зусилля Москаля, проблема контрабанди на Луганщині аж ніяк не була вирішена, бо вдалий піар - це, все ж таки не системна щоденна робота та не радикальні реформи. Та й одного Москаля, навіть якщо він цього щиро прагне, геть недостатньо аби зламати роками відпрацьовану корупційну машину. Тому, швидше за все, в питанні контрабанди на Закарпатті з приходом Геннадія Геннадійовича мало що зміниться. Проте правильну картинку для телеканалів Москаль обов‘язково забезпечить, чим, принаймні, на цьому етапі у Києві будуть цілком задоволені.