Москаль влаштував справжню блокаду "ЛНР"

Рух вантажного транспорту та автобусів на окуповані території через єдиний діючий на Луганщині пункт пропуску буде заборонено
Depo.Влада
28 квітня 2015 21:36
ФОТО: depo.ua
Москаль влаштував справжню блокаду "ЛНР"
Москаль влаштував справжню блокаду "ЛНР"

Як повідомляє прес-служба голови обласної військово-цивільної адміністрації Генадія Москаля, таке рішення прийнято через нереагування центральних органів влади на необхідність законодавчого врегулювання перетину лінії розмежування вогню.

Відповідно до підписаного Москалем розпорядження, з 1 травня рух на окуповані території через пункт пропуску "Лисичанськ - Гірське - Золоте - Первомайск" буде обмежено, а залізничний рух на ділянці "Сантянівка - Світланово" заборонено.

Крім того, Москаль направив звернення до прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, головнокомандувача Збройними силами України Віктора Муженка, Голови СБУ Валентина Наливайченка, міністра МВС України Арсена Авакова та в.о. голови Державної фіскальної служби України Максима Мокляка з настійним проханням невідкладно законодавчо врегулювати проблему перетину лінії розмежування вогню між контрольованою Україною та окупованими територіями.

Зокрема, Москаль наполягає на виданні нормативно-правового акту і Закону України щодо:
- встановлення правил та порядку пропуску товарно-матеріальних цінностей на території, які тимчасово не підконтрольні чинній владі, та у зворотному напрямку;
- визначення переліку товарів, які підлягають перевезенню без наявності перепусток;
- надання повноважень щодо видачі дозволів на перевезення вантажів через лінію розмежування між сторонами конфлікту підрозділам Державної фіскальної служби України в Луганській області;
- введення адміністративної відповідальності, у тому числі власників вантажів, за порушення встановленого порядку вантажоперевезень через лінію розмежування сторін конфлікту та визначення порядку вилучення товарів.

Крім цього, він вважає недоцільною норму щодо обов'язкової наявності перепусток під час перетинання лінії розмежування між сторонами конфлікту для цивільного населення, оскільки:
1) громадяни, які подали документи на отримання перепустки, проходять перевірку за електронною базою даних осіб, причетних до сепаратизму та незаконних збройних формувань. І всі особи, які в'їжджають або виїжджають до території, контрольованої чинною владою, також перевіряються на пунктах пропуску за цією базою, тобто виконується подвійна робота.
2) Крім того в області є три проблемних зони, де рух здійснюється без всяких пропусків, що зводить нанівець зусилля Антитерористичного центру навести порядок з даного питання.

Крім того, Москаль зазначив, що тимчасовий порядок є неефективним, оскільки в ряді точок перетин лінії розмежування здійснюється безконтрольно. "У мене, як у керівника військово-цивільної адміністрації, не залишається іншого виходу, як заборонити до законодавчого вирішення даного питання рух вантажного і автобусного сполучення через єдиний діючий на території Луганської області офіційний пункт пропуску Лисичанськ-Гірське-Золоте-Первомайськ, - заявив Москаль. - Це рішення є вимушеним і покликане звернути увагу на нереагування центральних органів виконавчої влади на законні вимоги Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, а також дати відповідь на ряд критичних матеріалів які були з даного питання в ЗМІ".

Рух легкових автомобілів та пішоходів через вказаний пункт пропуску здійснюватиметься й далі.

Мітки: ЛНР, війна