Мораторій на продаж землі: Вадатурський готується до останнього бою

У парламенті активно почали збирати голоси за скасування мораторію на продаж землі

Крім депутатів, мотивацією яких є розвиток економіки, скасування мораторію активно лобіюють олігархи, які мають власні інтереси, передає Depo.ua із посиланням на kp.ua.

Початок відкриття вільного ринку землі в Україні, на чому наполягають як українські, так і міжнародні експерти як на основний чинник, який може підняти економіку України, також вигідний земельним олігархам, які таким чином готуються легалізувати свої "сірі" схеми із заволодіння найдорожчим українським ресурсом. Так кілька депутатів-латифундистів активно ведуть переговори з іншими депутатами для підтримки скасування мораторію. Йдеться про Олексія Мушака (двоюрідний брат Веревського, представляє групу "Кернел") і Андрія Вадатурського ("Нібулон").

Мотиви Вадатурського підтримати скасування мораторію значно прозаїчніші за мотиви "єврооптимістів" і експертів, які лобіюють вільний ринок землі з ідеологічних міркувань. Абсолютна більшість земель олігархів Вадатурських орендована на 50 років. А після скасування мораторію селянам, які знаходяться фактично в земельному рабстві, можна зробити просте речення: або ви продаєте землю за безцінь, або ускладниться ситуація з паями. Тому перед запровадженням ринку землі, державі не завадило б провести аудит сірих схем заволодіння землею в Україні людьми, які і так контролюють значну частину дорогого українського ресурсу.

Нагадаємо, що вже більше року в парламенті існує група з 40 депутатів, які підтримують відкриття ринку землі. Це "єврооптимісти" (Остап Еднак, Ганна Гопко, Вікторія Пташник та інші), представники БПП (Бригинець, Ар'єв, Різаненко та низка інших), представники "взаємодопомоги" (Семенуха і Опанасенко), які вважають, що відкриття ринку землі допоможе економіці України , і депутати - представники кланів латифундистів, які лобіюють інтереси власного бізнесу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна