Скриня Пандори-Кличка в Київраду: колишні, забудовники та чиновники

Окрім Олександра Пабата у виборчому списку "Солідарності" в Київраду можна знайти низку неоднозначних фігур, які битимуть по загальному рейтингу президентської сили в столиці
Depo.Влада
22 вересня 2015 12:10
ФОТО: depo.ua
Скриня Пандори-Кличка в Київраду: колишні, забудовники та чиновники
Скриня Пандори-Кличка в Київраду: колишні, забудовники та чиновники

Учора київська міська організація Блоку Петра Порошенко "Солідарність", окрім висунення Віталія Кличка в мери столиці, опублікувала виборчий список до Київради.

Серед 121 кандидата в депутати (перший номер Віталій Кличко потрапить у Київраду автоматично, якщо партія подолає прохідний бар'єр) до столичної Ради йде велика кількість одіозних фігур, які мали відношення до минулих влад Києва.

Скриня Пандори-Кличка в Київраду: колишні, забудовники та чиновники - фото 1

Олександр Пабат

Найбільшою, і найнеприємнішою несподіванкою стала поява в списках екс-голови ГАК Олександра Пабата - одного з головних фігурантів скандалу навколо "дерибану" столичної землі часів мерства Леоніда Черновецького. Він йтиме до Київради по "підгодованому" округу в Святошинському районі. Також прихисток у президентській партії знайшов ще один представник ГАКу, власник мережі "Фуршет" Ігор Баленко, який також просунув у список свого сина Артема.

Скриня Пандори-Кличка в Київраду: колишні, забудовники та чиновники - фото 2

Юрій Сулига

Хоча одіозна Алла Шлапак сама не ризикнула йти від "Солідарності" і балотуватиметься в Київраду від "Єдності" Олександра Омельченка, свою помічницю Олену Юранську вона влаштувала до президентської команди. Також знайшлося місце для помічника нардепа, екс-"регіонала", та брата екс-зятя Черновецького Олександра Супруненка - Юрія Сулиги, який балотуватиметься у Дніпровському районі столиці.

Скриня Пандори-Кличка в Київраду: колишні, забудовники та чиновники - фото 3

Володимир Гончаров

Місце в партійному списку знайшлося і для представників київської влади часів Януковича. Зокрема, в Дарницькому районі балотується Володимир Гончаров - заступник генерального директора мережі "Епіцентр", власниками якого є екс-секретар Київради Галина Герега та її чоловік, нардеп та екс-"регіонал" Олександр Герега.

Скриня Пандори-Кличка в Київраду: колишні, забудовники та чиновники - фото 4

Дмитро Гордон

Також серед відомих фігур варто виділити Дмитра Гордона, якого останнім часом пов'язують з скандальним забудовником та екс-"регіоналом" Вадимом Столаром. Останній, до речі, також балотуватиметься від "Єдності".  Окрім того, до Київради спробує потрапити син співачки та куми Порошенка Оксани Білозір - Андрій.

Скриня Пандори-Кличка в Київраду: колишні, забудовники та чиновники - фото 5

Також вимальовуються групи впливу у інших народних депутатів. Так, нардеп від БПП Олександр Третьяков висуває одразу п'ять своїх людей: мова йде про його помічниць Олесю Зубрицьку, Соню Карецьку та Вікторію Муху, а також депутатів Київради Володимира Каретко та Наталію Чумакову. Ця група балотуватиметься компактно у Святошинському районі, де восени Третьяков переміг на виборах до Верховної Ради.  Свою групу матиме інший нардеп від БПП Дмитро Андрієвський. Мова йде про Катерину Кириченко, главу Солом'янської РДА Максима Шкуро, помічника Руслана Кисіля та депутата Київради Максима Конобаса. Всі вони балотуватимуться по Солом'янському району, який давно є вотчиною Андрієвського.    

Схоже, не вірять у своє майбутнє у міністерстві молоді та спорту два заступника міністра Ярослав Войтович та Микола Даневич, які також балотуватимуться у Київраду.

Скриня Пандори-Кличка в Київраду: колишні, забудовники та чиновники - фото 6

В'ячеслав Непоп

Окремо варто згадати забудовників, яких також у списках БПП "Солідарність" є чимало. Мова, зокрема, йде про директора "Житлоінвестбуд-УКБ" В'ячеслава Непопа та його заступника Віктора Білича. Парою йдуть і представники "Київміськбуду": віце-президент Світлана Новохацька та директор адміністративно-господарчого департаменту "Київміськбуду" Юрій Зубко. Балотується також забудовник, директор компанії "Геос" Микола Негрич, на будівельному майданчику якого на Голосіївському проспекті,46 у серпні відбулася бійка зі стріляниною.

Можна зустріти у списку БПП "Солідарність" і кілька людей, що представляють "Народний фронт", який хоч участі у виборах не бере, але своїх людей у список делегував. Зокрема, балотується колишня помічниця нардепа Лілії Гриневич Ганна Руденко та помічник нардепа Олександра Присяжнюка Ірина Никорак.

Скриня Пандори-Кличка в Київраду: колишні, забудовники та чиновники - фото 7

Вадим Сторожук

Також значна частина списку уявляє з себе чиновницький ареал. Мова йде про голів РДА столиці, різних працівників КМДА, а також керівників комунальних підприємств, які потрапили до списку за квотою Кличка. Зокрема, мова йде про гендиректора "Київпастранса" Сергія Майзеля, першого заступника "Київводоканала" Вадима Сторожука, першого заступника голови КП "Київблагоустрій" Андрія Андрєєва, заступника директора "Київжитлофонд" Володимира Шарія, голови КП "Київреклама" Наталії Гончарової.

Серед кандидатів трапляються несподівані персонажі, як наприклад, Тімур Фіруддінович Ткаченко - начальник управління "Київблагоустрою" по утриманню підземних пішохідних переходів. Одразу виникає питання: за які такі заслуги ця людина потрапила до списку. Але знаючи як працює бізнес у переходах, і кому він платить за те, що його не гонять - питання відпадає саме собою.

Загалом, оцінюючи прізвища кандидатів в депутати одразу стає видно головну проблему формування списків, яка полягає в тому, що і Кличко, і команда Порошенка вирішили втулити в цей список якомога більше грошових мішків та своїх людей. Величезна кількість лобістів забудовників, та просто люди, які давно "пасуться" на чиновницькій роботі - може стати досить небезпечною сумішшю.