Молдовський рейдер попрохав СБУ не видавати його на батьківщину

Молдованини В'ячеслав Платон, затриманий СБУ та Генпрокуратурою,даватиме свідчення у справі про відмивання грошей та просить не екстрадувати його
Depo.Влада
26 липня 2016 17:49
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в листі американської компанії Frontier Solutions на адресу генпрокурора Юрія Луценка, повідомляє depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Один з керівників Frontier Solutions Джон Сандвег в коментарі "Європейській правді" зазначив, що компанія має контракт з представлення інтересів Платона в США у питаннях, пов’язаних з крадіжкою мільярда. Про це йдеться також у листі до Луценка.
"Містер Платон – ключовий свідок у розслідуванні, що проводять Мінюст США, Митна поліція США, а також ФБР щодо крадіжки понад $1 млрд з молдовських банків. Він має глибокі знання щодо засобів та методів цієї крадіжки, а також місцезнаходження вкрадених коштів", - йдеться у листі захисників Платона.

Frontier Solutions просить ГПУ "затримати екстрадицію до проведення допиту Платона американськими правоохоронцями".

З листа представників затриманого випливає, що в Молдові йому загрожує небезпека.
"Якщо він буде переданий Молдові, вбачається малоімовірним, що він матиме змогу співпрацювати з владою США, а можливість для слідчих Митної поліції та ФБР допитати його буде ускладнена чи заблокована.

Нагадаємо, що в молдовських ЗМІ В'ячеслава Платона найчастіше згадують як рейдера, а також як особу, причетну до відмивання грошей. У схемах, які висвітлювалися у ЗМІ, як правило, фігурували українські учасники.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада