Могеріні: насиллю не місце в конституційному процесі

Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні висловила жаль у зв'язку з постраждалими у сутичках біля парламенту
Depo.Влада
31 серпня 2015 20:09
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві Могеріні на сайті Євросоюзу, передає depo.ua.

"Сьогоднішнє голосування у Верховній Раді щодо конституційних поправок, пов'язаних з децентралізацією, є важливим кроком, який прокладає шлях до істотної передачі повноважень від центру у регіони і громади, підвищенню паралельної відповідальності територіальних органів самоврядування у своїх виборчих округах, поправки також буде сприяти реалізації Мінських угод", - йдеться в повідомленні.

ЄС сподівається на остаточне ухвалення цих поправок пізніше у цьому році, а також на продовження роботи в судовій системі, пов'язаної з конституційними поправками, беручи до уваги рекомендації Венеціанської комісії.

"Цей процес не має бути під загрозою насильства; сьогоднішні події дуже тривожні. Ми висловлюємо наші співчуття родині загиблого співробітника правоохоронних органів і наше найглибше співчуття постраждалим в результаті вибуху під час демонстрації перед Верховною Радою", - зазначила Могеріні.

"Я впевнена, що Україна буде твердо залишатися на своєму шляху реформ, і інституціональних, і економічних, а також комплексної реформи поліції та правоохоронних органів для забезпечення громадського порядку і безпеки по всій країні", - додала вона.

Нагадаємо, сьогодні нардепи в першому читанні підтримали законопроект про внесення змін до Конституції в частині децентралізації.

Після цього під парламентом почалися сутички зі сльозогінним газом і в міліціонерів кинули бойову гранату. За попередніми даними МВС, постраждали близько 100 правоохоронців. Загинув 25-річний солдатстрокової служби Нацгвардії.

Інші новини політики читайте на Влада.depo.ua