Мобілізація "україноботів": Якими меседжами Порошенко хоче перемогти Зеленського

Чинний президент і кандидат Петро Порошенко продовжує похід по ефірах телеканалів. Можливо, в пошуках Зеленського, але швидше за все заради останніх спроб пробити стіну і скоротити відрив від коміка

Мобілізація "україноботів": Якими меседж…

Остання соціологія від КМІС демонструє, що Петро Порошенко своєю активіністю з дебатами, аналізами та пошуками Зеленського на ефірах та стадіоні наростив власний рейтинг. У нього вже практично 40% підтримки, а в коміка - трошки більше 60%. Лише за тиждень Порошенку вдалося збільшити свій рейтинг на 14%, а Зеленський, який дещо глибше пішов у віртуал, ці 14% підтримки втратив. 

Дані соціологів стали предметом вчорашнього ефіру на "112 Україна", куди завітав Петро Порошенко. Запрошеним туди був і Володимир Зеленський. Та комік прогнозовано не прийшов. Логічно, що головною дійовою особою ефіру став президент, який отримав час і можливість для трансляції в суспільство нових гучних меседжів.   

Порошенко нагадав про дебати 19-го квітня і домовленість із штабом Зеленського та вкотре сказав, що весь цей час він хоче почути бачення кандидата про внутрішню політику, законотворчість, безпеку, а також оборону та зовнішню політику - як саме буде збережена західна коаліція проти Росії... Точного часу дебатів на "Олімпійському" президент не назвав. А от Зеленський оперативно вийшов у віртуал і записав новий відеоролик з "Олімпійського", в якому продемонстрував власну сцену і додав, що у президента збираються встановити свою з протилежного боку. А ще "поділити людей", тому комік вже анонсував вільний доступ для своїх прихильників і відкрив сайт для отримання безкоштовних квитків. 

Та дебати-дебатами. Вчора президент зробив низку серйозніших заяв.

Про нормандську зустріч та електорат Зеленського

Порошенко анонсував травневе засідання у нормандському форматі і дуже швидкий мир, який настане на "багатостраждальній українській землі" за допомогою "блакитних шоломів" ООН. Російські ж війська будуть виведені. Така домовленість нібито була досягнутиа під час візиту Порошенка до Макрона і Меркель на минулому тижні. 

"Президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Ангела Меркель вже в травні звернуться до Путіна, скоординуються із США і безпосередньо з президентом Дональдом Трампом. І не виключаю, що на святкування відкриття Другого фронту, дати висадки союзницьких військ у Нормандії, буде запрошений президент Росії Путін, ми зберемося вчотирьох, і у нас є чітка програма, що ми зробимо, щоб нарешті на багатостраждальну землю України прийшов мир. Ми сподіваємося, що в травні або на початку червня будуть підписані документи Нормандського формату, де буде передбачено виведення російських військ з української території, виведення важкої техніки і артилерії, роззброєння незаконних збройних формувань і прийняття рішення про введення блакитних шоломів ООН", - сказав Порошенко. 

Передбачивши логічне запитання, чому цього не сталося раніше президент додав про Путіна, який чекав українських виборів та зміни президента на більш слабкого і поступливого. Безперечно, слова Порошенка про мир дещо нагадують обіцянки про швидке завершення АТО в 2014-му. Як тоді, так і зараз ключ від миру лежить у Москві. Порошенко передбачливо про це також згадав. Але зараз Росія, мовляв, відчула всю силу санкцій і піде на поступки.

От тільки в Путіна не раз говорили, що від Криму не відмовляться - правда у Порошенка і не лунало конкретно про Крим. А на Донбасі росіяни навіть готуються спростити отримання власних паспортів для "Л-ДНР". Тому і заява про такий швидкий мир викликає більше запитань, ніж відповідей. Хоча Меркель і справді говорила про продовження "нормандського формату" після зустрічі з Порошенком, не варто забувати про її бізнес-інтереси з Володимиром Путіним у питанні "Північного потоку-2". Чи здатна Німеччина, Франція та навіть США настільки вплинути на російського президента раптово і саме зараз - ще те питання, яке викликає чимало сумнівів, оглядаючись на історію переговорів Волкера і Суркова, а також "нормандський формат" і "Мінськ". А особливо "друзі німці" в особі Меркель, яка в 2008-му заблокувала процес вступу України в НАТО, грала важливу роль в питанні відсутності поставок зброї для України після нападу росіян, а європейські санкції, навіть після нападу на наші кораблі в Керченській протоці, ніколи не були для Путіна критичними. Список можна продовжувати - він дуже довгий. Мораль тут проста: німцям потрібен власний інтерес. Якщо Порошенко його намацав і якось налякав Меркель тим, що "Мінськ" можуть зірвати, від чого німецькі інтереси в українському конфлікті постраждають - це добре для нас. 

Та меседж про нормандський формат і мир дійсно важливий для Порошенка, бо це спроба перетягнути електорат Східних областей, де за соціологією найбільше бажають миру і хочуть діалогу з Росією. Це ті регіони, де перемагали Бойко і добре набирав Зеленський та навпаки. Але чи можливо зацікавити цих людей? Здається, набагато ефективнішими були б страшилки в стилі Зеленського "більшого зла".

Між іншим, Порошенко звернувся до виборців Зеленського тоді, коли в студії продемонстрували рейтинги. 

"60% готові підтримати мого опонента, 40% готові підтримати мене. Я хочу подякувати цим 40%. А 60%, які поки визначилися голосувати за мого опонента... друзі, я буду боротися за кожен ваш голос", - заявив президент. І пообіцяв, що не підведе. 

Про рейтинги Порошенко взагалі говорив зі стриманим оптимізмом, бо динаміка демонструє просту істину: його показники зростають, а Зеленського - падають. 

Про команду, близьких людей та реформи

Порошенко продовжує говорити, що почув людей. І що зміни в його команді необхідні. Він вкотре розповів про молодь, яка підтягнеться із ОТГ до рівня обласних центрів і вище. Соціальні ліфти для успішних керівників громад будуть відкриті, голови ОДА змінюватимуться. Щоб назвати бодай якісь прізвища Порошенко нагадав про технократа і заступника міністра економіки Максима Нефьодова, одного із розробників системи Prozorro, який зараз може очолити митницю. Згодом президент уточнив, що конкурс ще не завершений, а Нефьодов вийшов у фінальний етап. Така ж ситуація і з главою ДФС. І хоча Порошенко забув прізвище потенційного керівника, про якого хотів сказати, та і конкурс ще не завершений, у ЗМІ фігурувало прізвище заступника міністра фінансів Сергія Верланова.

Також Порошенко нагадав про реформи, які вже впроваджені, а також ті, котрі дадуть результат в майбутньому, як децентралізація, нова українська школа, медицина, інклюзивна освіта та ін.

Окремим було питання звільнення топ-чиновників між першим і другим туром. Тут Порошенко справді продемонстрував готовність до змін у команді. Пішов з посади голова Одеської ОДА Степанов, був звільнений голова Херсонської ОДА Гордєєв. А також нещодавно указом президента був звільнений з посади скандальний розвідник Семочко. 

"Я дуже багато знаю про пана Семочка, в тому числі і про його ефективні розвідувальні дії на фронті. Але якщо немає довіри... Я його запросив, ми з ним переговорили, і він був звільнений. Це була моя відповідальність і моє президентське рішення", - сказав Порошенко. 

Також президент підкреслив важливість вміння почути людей, в яких немає довіри до влади. Необхідність бачити їхню оцінку та приймати кадрові рішення. Мовляв, потрібно будувати відносини довіри і якщо люди не довіряють керівнику, то "не чути людей дуже небезпечно". 

"Це була одна з моїх помилок, яку я повинен визнати і вибачитися за неї", - сказав Порошенко. 

Торкнувся президент і близького оточення: "Більшість з них вже звільнені. Частина з них працює народними депутатами, завершиться каденція, тоді буде прийматися відповідне рішення".

А на питання про генпрокурора Луценка президент був стриманим: "Посада генпрокурора підконтрольна і підзвітна Верховній Раді України, президент не має повноважень для його звільнення". А в купі з цим Порошенко нагадав, що подання вже раніше вносилося до ВР і голосів за звільнення там не знайшлося. 

Важливо, що бізнес-партнерів і друзів, за словами глави держави, на керівних посадах у нього під час другої каденції не буде.

Головне - Порошенко намагається продемонструвати, що він почув і буде змінювати кадрову політику. Та тут бракує реальних прізвищ. 

Про "україноботів" та "порохоботів"

Дуже дивно, але президент Порошенко не критикував окремих блогерів і так званих "порохоботів", які насправді своєю недолугою підтримкою у соцмережах та на телеефірах частіше відвертали людей від президента, ніж навпаки. Так, Порошенко визнав, що комунікаційна стратегія з суспільством була провалена. Але поки що окремо взятих Інтернет-воїнів глава держави не критикує. 

"Я не закликаю нікого бути "порохоботом", хоча, звичайно, це лестить моєму самолюбству і мені це дуже приємно. Але я зараз закликаю кожного стати "україноботом", любити Україну", - гарно вийшов із ситуації президент. 

І справді, градус ненависті в суспільстві варто зменшити. Саме "україноботи" повинні любити в першу чергу Україну, і обирати президента, який найкраще захистить інтереси держави.

Чи виходить в Порошенка

Якщо подивитися на динаміку рейтингів, то президенту вдається мобілізувати проукраїнський електорат. Дистанція між ним та Зеленським, який застряг у віртуалі, справді скорочується. Але високий антирейтинг Порошенка, що оцінювався у понад 50% грає на руку коміку. Це не ядерний електорат Зеленського, а швидше люди, які ненавидять президента. І чекають від нового глави держави "пряників", за які той здебільшого не відповідатиме. Соцопитування КМІС показало, що зниження тарифів на комуналку чекають 39%. Ще 35,5% хочуть законопроектів про зняття недотоканності з суддів, депутатів і президента. 32,4% прагнуть прискорення і початку найбільш резонансних корупційних справ. 23,3% очікують переговорів з Росією, а 18,4% вимагають зниження зарплат топ-чиновникам - це якраз завдяки історії з Коболєвим. І хоча Зеленський нічого не обіцяв, окрім хіба діалогу з Росією (але логічно, що позицію Порошенка в коміка не змінюватимуть - вони ж не самогубці), люди очікуватимуть таких кроків саме від нього. Бо Порошенко ж це досі не зробив. 

І ось стіну з цих людей намагається пробити Порошенко. Меседжі про "нормандський формат" і мир, реформи і нові обличчя в команді, а також звільнення "любих друзів", фішки про "україноботів" - речі хороші. І вони справді мобілізують електорат президента, зокрема і частину людей, які могли голосувати за умовних Гриценка, Тимошенко... Окрім цього, на інших ефірах Порошенко педалює тему "Приватбанку", кажучи про суд з Коломойським, який хоче відсудити в держави мільярди доларів. І загалом, "ренаціоналізація" банку в інтересах цього олігарха може поставити хрест на нашій співпраці з МВФ, бо саме націоналізація була вимогою фонду. І цей хрест означатиме дефолт. 

Та виборець Зеленського, який голосує швидше не "за" коміка, а проти Порошенка, може не встигунти закохатися в гаранта. Та в цій стратегії дебати на стадіоні можуть стати тим нокаутом для Зеленського, про який в штабі Порошенка справді мріють. У команді "Зе" це також розуміють, тому і відтягнули очну зустріч на "Олімпійському" на 19 квітня і 19:00. Знаючи, що о 20 годині президент пообіцяв бути на "Суспільному". Там хочуть мінімізувати можливий ефект Порошенка. По-перше, до виборів лишиться мало часу, а за суботу люди не встигнуть усвідомити (їм не донесуть), хто був переконливішим, якщо це взагалі можливо. По-друге, люфт в годину із Суспільним - занадто мало часу для Порошенка. У штабі президента хотіли перенести дебати на стадіоні із 19 години на 16 і говорити до 18. Та комік відмовляється. 

І попри такі важкі умови, в Порошенка наразі виходить. В нього є ще три дні до "дня тиші" із фінальною битвою на стадіоні. Битвою за мізки людей. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme