Міжнародний трибунал позбавить політики розслідування катастрофи "Боїнга", – МЗС України

Україна вважає створення міжнародного трибуналу оптимальним рішенням для деполітизації процесу встановлення винних у катастрофі малайзійського літака "Боїнг-777" в Донецькій області

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України, повідомляє depo.ua

"Утворення Радою Безпеки трибуналу до завершення кримінального розслідування гарантуватиме максимальну деполітизацію цього питання. Судді, прокурор і секретар трибуналу призначатимуться генеральним секретарем ООН. Прокурор буде повністю незалежним і матиме право на проведення додаткових самостійних розслідувань", - вважають українські дипломати.

На їх думку, створення трибуналу саме зараз узгоджується з практикою Радбезу ООН і продемонструє недержавним суб'єктам, які мають можливість загрожувати цивільній авіації, що такі напади не залишаться без уваги.

"Рада Безпеки одноголосно вимагала відповідальності. Один рік по тому, настав час реалізувати цю вимогу практичними діями. Відстрочка у здійсненні правосуддя рівноцінна його відсутності", - наголосили в українському МЗС.

У відомстві також вважають, що незалежне авіаційне розслідування для встановлення причини катастрофи проводиться в повній відповідності з усіма правилами Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) та з широким залученням міжнародних експертів.

Паралельно з цим правоохоронні органи Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України співпрацюють в рамках проведення кримінального розслідування для встановлення винних у катастрофі.

Нагадаємо, що сьогодні Росія скликала закрите засідання Радбезу ООН, де представила свій проект резолюції щодо катастрофи малайзійського авіалайнера "Боїнг-777" на сході України, виступаючи проти створення міжнародного трибуналу. 

Як повідомляв depo.ua, "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули. Бойовики кілька днів не віддавали міжнародним експертам "чорні скриньки", які в підсумку були направлені на експертизу до Великобританії, а потім і в Голландію. 

Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна офіційно звернулися до Ради Безпеки ООН з проханням створити міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності винних у катастрофі Боїнга.

Раніше Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею. Єдиною країною, яка виступає категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У Нідерландах заявили, що представлять результати технічної частини розслідування катастрофи малайзійського авіалайнера "Боїнг-777" у Донецькій області у третій декаді серпня

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme