Міжнародний резонанс допоміг фігурантам "справи Веджіє Кашка", - Чийгоз

Міжнародний резонанс допоміг уникнути реальних термінів ув'язнення для фігурантів "справи Веджіє Кашка"
 

Таку думку висловив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, повідомляє Depo.ua з посиланням на Крим.Реалії.

«На самому початку ми не дали заморозити справу самої Веджіє Кашка. Політичний характер справі надали розгляд і наполегливість саме Миколи Полозова по самій Веджіє Кашка. Що, у свою чергу, надало справі міжнародного резонансу. На всіх міжнародних майданчиках ми говорили й не дали розділити справу на два процеси: «процес Веджіє Кашка» і «процес вимагання». Ми його зв'язали й попереду йшла мотивація - політичний характер справи», - сказав Чийгоз.

Нагадаємо, 17 квітня «суд» у Сімферополі засудив до умовних термінів усіх фігурантів «справи Веджіє Кашка», обвинувачених у вимаганні. Руслана Трубача, Бекіра Дегерменджі й Казима Аметова суд засудив до 3 років умовно, з випробувальним терміном 3 роки. Асану Чапуху - 3,5 року умовно, з випробувальним терміном 3 роки.

До розгляду апеляції на вирок усі фігуранти справи перебуватимуть під домашнім арештом, трьом із них дозволено протягом дня відвідувати лікарню.

Довідка. Кязіма Аметова, Бекіра Дегерменджі, Руслана Трубача й Асана Чапуха затримали 23 листопада 2017 року, нібито, за вимагання грошей у громадянина Туреччини, який тривалий час не повертав борг ветерану кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

Силовики намагалися затримати й саму 83-річну Кашка, проте їй стало зле й вона померла в машині "швидкої допомоги". Окупаційна влада відмовилася розслідувати причини смерті жінки.

10 квітня "суд" в окупованому Криму зобов'язав громадянина Туреччини Юсуфа Айтана повернути борг сім'ї Кашка.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна