Між Вакарчуком і Притулою: Кого втиснули у першу тридцятку "Голосу"

Хто ті люди, яких лідер "Океану Ельзи" назвиває "новими обличчями"

Економічний і політичний оглядач
Між Вакарчуком і Притулою: Кого втиснули…

Сергій Притула, який є другою за рівнем впізнаваності медійною особою у списку "Голосу" після Святослава Вакарчука, зі своїм 30-м місцем цілком може і не потрапити до Верховної Ради. Але напевне стане депутатом, якщо кілька з обраних від "Голосу" нардепів в результаті входження партії Вакарчука у коаліцію відправляться у виконавчу владу. 

Depo.ua вивчає виборчий список партії "Голос".

Треба відзначити, що список Вакарчука - це ніби список лояльності американському посольству та найбільшому грантодавцю США Джорджу Соросу. У прохідній частині, яку ми умовно рахуємо як перші 20-25 місць списку, знаходимо переважно тих, хто так чи інакше отримував зиск і користь за рахунок американських платників податків: навчався там за рахунок стипендії, отримував гранти та брав участь у грантових проектах, чи тісно пов'язаний бізнес-стосунками з Дядьком Семом.

Єдине очевидне виключення - вже згадуваний нами Сергій Притула. Він пов'язаний іншими, родинними, узами з українським екс-регіоналом Віталієм Хомутинніком - дружина Притули є сестрою дружини Хомутинніка. Ми не можемо стверджувати, що ці родинні зв'язки якимось чином компрометують одного або іншого, але так чи інакше дають привід перемити кісточки обом на предмет їх спільних інтересів, які можуть полягати не лише у сфері цікавості до жінок однієї крові.

Перша десятка

Отже очолює партію співак і шоумен Святослав Вакарчук. Заслужений артист України, який з 1994 року є беззмінним лідером гурту "Океан Ельзи", розпочинав на ниві теоретичної фізики під крилом свого батька у Львівському державному університеті ім. Івана Франка. І навіть захистив дисертацію на тему "Суперсиметрія електронів в електромагнітному полі".

За твердженням біографів Святослава, міг би зробити цілком пристойну наукову кар'єру за кордоном. Але вибрав шлях музиканта.

В 2004 році Вакарчук був одним з музикантів Помаранчевого Майдану. З цього й почалася його політична кар'єра. Після перемоги Віктора Ющенка на виборах став радником президента України. А у 2007 році вперше потрапив у реальну політику, обравшись до Верховної Ради за списками "НУ-НС". 

Щоправда вже за рік Вакарчук відмовився від депутатства.

Перед президентською капманією 2019 року був постійним учасником соціологічних рейтингів як потенційний кандидат у президенти. Але так і не висунув свою кандидатуру.

Другий номер - Юлія Клименко. Водночас є головою виборчого штабу партії "Голос". Клименко також пов'язана з антикорупційними органами, яким допомагають міжнародні фонди. Переважно з Америки. У 2015-2016 роках Юлія Клименко працювала заступником міністра економіки - керівником апарату. До цього працювала у приватному секторі на керівних посадах в компаніях з іноземними інвестиціями.

Кіра Рудик, яка посідає третю позицію списку, є IT-підприємцем і главою компанії Ring Ukraine, яку у 2018 році купив гігант Amazon за 1 млрд доларів. Кіра Рудік продовжує працювати у компанії, займаючись ключовими операційними завданнями.

Четвертий номер Ярослав Желєзняк є одним з керівників виборчого штабу партії "Голос". Ярослав Желєзняк у 2016 року був радником у складі стратегічної консультативної групи з підтримки реформ в Україні (SAGSUR), а з 2017 - радник прем'єр-міністра з парламентських відносин. Викладач у Київській школі економіки.

№5 списку Вакарчука Олександра Устінова є членом правління нашумілого "Центру протидії корупції", який перебуває у сфері впливу американських демократів.


Олександра Устінова

Олег Макаров - один з кількох фахових юристів у списку "Голосу". Киянин Олег Макаров працює юристом відомої юридичної фірми "Василь Кисиль та партнери". Макаров спеціалізується на міжнародному та національному судовому процесі, податковому праві, інвестиціях, праві власності та банкрутстві.

Ще один представник плеяди антикорупціонерів Ярослав Юрчишин донедавна був керівником Transparency International в Україні – організації, що існує за кошт міжнародних донорів. Відомий тим, що минулого року провів закриту зустріч з канцлером Германії Ангелою Меркель.

Восьмий у списку професійний журналіст з проамериканського пулу Сергій Рахманін вже 20 років працює у газеті "Дзеркало тижня" на посаді заступника головного редактора. Хоча на сайті ЦВК він представлений як фізична особа - підприємець (цей статус є характерним для більшості реципієнтів грантових вливань). До того певний час працював у газеті "Киевские ведомості", яка належала в той час Михайлу Бродському. Веде низку авторських програм на радіо та телебаченні.

Соломія Бобровська, активістка низки грантових організацій та співзасновниця громадських ініціатив "Євромайдан SOS" та "Допомога ДПСУ", відома тим, що була радником Міхєїла Саакашвілі у час, коли той очолював Одеську ОДА. І навіть виконувала обов'язки Голови адміністрації у 2016-2017 роках, коли Саакашвілі залишив посаду.


Соломія Бобровська

Закриває першу десятку "Голосу" Ольга Стефанишина - екс-заступниця міністра охорони здоров'я. До роботи в міністерстві багато часу присвятила благодійності. І працюючи у благодійній організації "Благодійний фонд "Пацієнти України", у 2017 році заробила, відповідно до її декларації, 817 тисяч гривень зарплатні. У міністерстві ж Стефанишина кординувала євроінтеграційний напрямок, державні закупівлі ліків та вакцинацію. Подала у відставку за два дні до партійного з'їзду, на якому її висунули кандидатом у нардепи.

Другий ешелон

З цікавих особистостей другої та третьої десятки списку "Голосу" можна відзначити 12 номер Володимира Цабаля. Про нього не надто багато відомостей в інтернеті. Але його приналежність до американської консалтиногової компанії McKinsey, яка є одним зі світових грандів політичного та економічного стратегування багато про що каже. Співпраця з McKinsey вважається для урядів багатьох країн престижною. Цабаль є українським локальним партнером McKinsey.

Треба відзначити, що екс-президент Віктор Янукович і олігарх Рінат Ахметов активно співпрацювали з цією американською компанією. McKinsey займалася розробкою програм економічних реформ для Януковича на замовлення Ахметова. Щоправда напрацювання американців тоді не були реалізовані.

До речі, ще одним провідником політики McKinsey в Україні є призначений нещодавно секретарем РНБО Олександр Данилюк. Після того, як спецалісти McKinsey помітили його в Києві, він працював над їхніми проектами в Європі та на Росії. І саме з подачі McKinsey Данилюк був призначений радником Януковича у 2010 році.

Цабаль у "Голосі", між тим, - не єдиний агент McKinsey. 21-й номер списку Олексій Сівірін працює в компанії Цабаля - він старший бізнес-аналітик в ТОВ "МакКінзі і Компанія Україна". 

Під 16-м номером йде Інна Совсун, яка нині працює віце-президентом Київської школи економіки. А до того була заступником міністра освіти Сергія Квіта, де опікувалася напрямком вищої освіти. Навчалася в Швеції. Працювала у Громадянській мережі "ОПОРА". Є співзасновником аналітичного центру CEDOS. У 2019 році стала стипендіатом освітньої програми Fulbright в університеті Berkeley, де досліджувала освітню політику. 

Як і у кожному поважному партійному списку, в "Голосі" є представник кримськотатарського народу. Тут це помічник лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва Рустем Умеров (№18).

Цікавою є 33-річна громадська активістка Таміла Ташева. Вона була помічницею депутатки Лесі Оробець та піарницею групи ТіК. Під час анексії Криму була одним зі співзасновників організації КримSOS, яка опікується проблемами переселенців із Криму та Донбасу. 

Закриває умовно прохідну тридцятку списку "Голосу" вже згадуваний нами Сергій Притула. В цього шоумена і гострослового гумориста є багато прихильників серед молоді. Він також здобув певну повагу і популярність за свою волонтерську діяльність, допомагаючи українським військовим на Сході. Притула багато гастролює Україною разом з іншими учасниками популярного розважального скетч-шоу "Вар'яти". Притула є суттєвим стимулом до того, аби молодь, що йому симпатизує, долучилася до підтримки партійного проекту Вакарчука.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme