Інтрига на місцевих виборах в Рівному: Хто замінить мера Хомка і чи воюватимуть між собою "слуги"

Відмовившись від балотування багаторічний мер міста Володимир Хомко несподівано зіпсував електоральну картину напередодні жовтневих місцевих виборів

Економічний і політичний оглядач
Інтрига на місцевих виборах в Рівному: Х…

Рівненський мер Володимир Хомко - фактично єдиний з очільників українських міст, хто не боротиметься за свою посаду - він офіційно заявив, що йому вистачить трьох термінів перебування в кріслі міського голови. Але відмова Хомка балотуватись у жовтні ще більше посилила інтригу мерських перегонів у місті, констатує Depo.ua.

Хомко створив велику виборчу інтригу

В цілому Хомка можна зрозуміти у небажанні вчетверте вступати у боротьбу за крісло мера, адже невблаганна соціологія не дає йому жодних шансів на перемогу через феномен другого туру і високий особистий антирейтинг. За даними на березень 2020 року кількість невдоволених роботою мера містян сягає більше 40%. Особливо мешканці міста нарікають на роботу комунальних підприємств (водопостачання, благоустрій, тощо), рівень освітніх закладів та медицини. Натомість більшість опитаних групою "Рейтинг" респондентів хвалять роботу міського транспорту.

Між тим Хомко не збирається повністю "випилюватись" з рівненської політики - він балотуватиметься в міську раду начолі списку партії "За майбутнє" і очевидно що зі своїм особистим рейтингом на рівні більше 30% заведе в міську раду потужний загін депутатів та зможе претендувати на те, аби брати участь у формуванні більшості чи, принаймні, суттєво впливати на господарські і політичні процеси у місті.

Рішення Хомка не брати участь у виборах мера, з одного боку, звільнило велику електоральну нішу для більш молодих та амбітних претендентів. Але в той же час різко змінило розстановку сил і змусило штаби кандидатів дещо переглянути свої стратегії.

Адже якщо раніше для кожного з претендентів було важливо потрапити у другий тур, обійшовши всіх, окрім Хомка, а вже там зосередитись на добиванні "стариганя" його ж антирейтингом, то тепер варіанти розподілу електорального спадку Хомка є багато в чому непередбачуваними і потрапити у другий тур можуть темні конячки.

Хто такий кандидат в мери Шакирзян і з ким його пов'язують

Сліпо вірити соціології напередодні виборів не варто, але певні тенденції з опитувань зрозуміти можна. Принаймні вони можуть бодай окреслити список з чотирьох-п'яти прізвищ достойників, які можуть опинитись у виборчих бюлетенях на другий тур.

кандидат в мери Шакирзян і з ким його пов'язують
Віктор Шакирзян

Отже соціологи вважають Віктора Шакирзяна фаворитом цих перегонів і передрікають йому майже гарантоване потрапляння у другий тур. Рівненський соціолог Роман Микитюк, якого окремі ЗМІ вважають відносно неупередженим, в серпні визначив рівень підтримки Шакирзяна у 21,2%. А от за даними компанії "RTS" ("Роботизовані телесистеми"), Шакирзян користується підтримкою 11% рівненських виборців.

РІвненські журналісти констатують, що місто напередодні виборів просто завалене рекламою цього претендента на крісло мера. Він роздає численні інтерв'ю, його листівки та газети щодня заповнюють поштові скриньки, білборди з його обличчям витіснили комерційну рекламу з вулиць міста, а замість оголошень на стовпах і під'їздах - креативні плакати з портретом Шакирзяна.

Пишуть, що він опікується дитячими садочками, ветеранськими організаціями, благоустроєм і будівництвом доріг, а за внески у побудову храмів отримав орден з рук митрополита Єпіфанія.

Віктор Шакирзян є власником бізнесу, пов'язаного з вантажними перевезеннями та будівництвом. Причому будівельна частина бізнесу останнім часом неабияк процвітає - від побудови приватних котеджів у місті та передмісті, бізнес Шакирзяна перейшов у сферу багатоквартирної забудови.

Шакирзяна пов'язують зі впливовим місцевим бізнесменом Романом Курисем, який реалізує масштабні будівельні проекти в Рівному та Рівненській області і якому приписують деякі суперечливі "схемні" проекти розподілу землі та корисних копалин. При цьому обидва підприємці заперечують, що працюють "на одну кишеню", але конкурентами їх також ніхто в місті назвати не наважується . Навпаки, саме участю Куриса і пояснюють таку високу рекламну активність Шакирзяна та його громадської організації "Рівне разом".

Можна також очікувати, що бізнес Куриса розвиватиметься ще потужніше, якщо замість Хомка, з яким у забудовника були і є непорозуміння, стане Шакирзян.

МІж тим не Шакирзяном єдиним живе рівненська політика. І серед потенційних учасників другого туру також називаються прізвища депутата Рівненської міськради Олексія Муляренка, екс-нардепа Олега Осуховського та ще одного місцевого депутата - Святослава Євтушенка.

Хто такий кандидат в мери Рівного від "Європейської солідарності" Олексій Муляренко

 

Олексій Муляренко є людиною з команди Петра Порошенка. Він досить довго, з 2016-го до 2019-го був очільником Рівненської обласної адміністрації, а до того - секретарем міської ради, і встиг за цей час здобути певну популярність серед місцевих мешканців. Перед політичним етапом Муляренко створив успішний і відомий далеко за межами Рівного бізнес з виробництва броньованих дверей, яким нині володіють його діти.

Свою виборчу кампанію Муляренко веде традиційними "благодійними" засобами, якими користувався на попередніх виборах у 2015 році, коли також намагався стати мером Рівного. Але програв, зайнявши 4 місце у загальному заліку кандидатів.

Хто такий кандидат в мери Рівного від "Свободи" Олег Осуховський

 

Осуховський є політиком всеукраїнського рівня, адже двічі був народним депутатом України від партії "Свобода". Він обирався у 2012-му та 2014-му роках в мажоритарному окрузі №152 у Рівному. А от у 2019-му, під час позачергових виборів, програв кандидату від "Слуги народу" Олександру Ковальчуку.

Осуховський цікавий тим, що був професійним гравцем у міні-футбол і у середині 2000-х бігав за пару лондонських клубів і навіть ставав чемпіоном Англії.

Кандидат в мери Рівного Святослав Євтушенко - хто це

Кандидат в мери Рівного Святослав Євтушенко
 

Святослав Євтушенко є місцевим депутатом та активістом партії "Громадський контроль".  Він є послідовним противником мера Хомка і навіть кілька років тому постраждав через це, оскільки був позбавлений посади директора фірми, що займається вивезенням сміття у Рівному. За деякими даними саме Хомко, розлючений критикою активіста, натиснув на власника цієї кампанії, аби Євтушенка прибрали з цієї посади і призначили замість нього людину з обойми мера.

Кандидат в мери Рівного від "Слуги народу" - хто такий Віталій Коваль

Партія Володимира Зеленського на Рівненщині багатьом нагадує таке собі двоголове щось, в якому голови віддають тілу різні, часто взаємовиключні, команди.

 

З одного боку усособленням президентської команди в Рівному є губернатор Віталій Коваль, який, подейкують, отримав цю посаду завдяки наполегливості свого товариша і нардепа Жана Беленюка. Депутата з губернатором поєднує спільна причетність до спорту. 

39-річний Віталій Коваль є уродженцем Березного (Рівненська область) і до 2019 року проживав у Києві. Проте стосунків зі своєю малою батьківщиною повністю не припиняв - на Рівненщині працювали його фірми, які постійно брали участь у тендерах з ремонту та будівництва доріг.

В той же час керівником партійної організації Рівненщини є нардеп Дмитро Соломчук. І орієнтоване на нього партійне ядро має дещо відмінне від ковалівського бачення перспектив розвитку подій в області.

По суті водорозділ у рівненській "Слузі народу" відбувається по так званому клановому принципу. Соломчук представляє групу впливу, яка з цікавістю ставиться до питань видобутку бурштину. А Коваля називають членом команди колишнього глави облради і депутата 3-го скликання Олександра Данильчука. Саме Данильчук, чий вплив виріс під час роботи в "Інтергазі" та Міноборони, пишуть у ЗМІ, дав Ковалю путівку у бізнесове життя.

Батько Коваля і Данильчук разом починали тренерами з греко-римської боротьби. А нинішній губернатор РІвненщини є віце-президентом Федерації греко-римської боротьби і членом Олімпійського Комітету України. І саме тут перебуває коріння його теплих стосунків з Беленюком, який, користуючись симпатією президента Зеленського, міг замовити слівце, щоби Ковалю дали посаду губернатора, а тепер, як вже було офіційно оголошено, кандидатство від "Слуги народу" на виборах мера Рівного.

Звісно, такий розклад може не подобаєтися Соломчуку і його команді, адже позбавляє цей центр впливу фактичної можливості поставити свого кандидата на мери Рівного, який мав би більше шансів на вихід в другий тур.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme