Місцеві вибори: Що робити, якщо не прийшло запрошення

Місцеві вибори в Україні відбудуться вже цієї неділі, 25 жовтня. Однак не усі громадяни нашої держави отримали запрошення, через що не знають, де вони матимуть змогу проголосувати

Місцеві вибори: Що робити, якщо не прийш…
Фото: Depo.ua

Depo.ua розкаже, як дізнатися своє місце голосування та знайти себе у реєстрі виборців.

Згідно з чинним законодавством, запрошення виборець має отримати за 10 днів до голосування. Тобто у 2020 році – до 15 жовтня включно. Однак часто стається так, що людина не отримує запрошення – це може бути через обмеження доступу до поштових скриньок, або неможливість передати його з рук в руки.

Щоб не потрапити у незручне становище та прийти на потрібну ділянку для голосування під час виборів, варто розібратися, як діяти, якщо лист із запрошенням таки не знайшов свого адресата.

На сьогодні є два варіанти розв'язання цієї проблеми:

1. Прийти на виборчу дільницю, де здійснювалося голосування у попередні роки, та перевірити свої дані у списку. Однак у період карантину це не надто безпечно, тому є варіант перевірити себе у списку, не виходячи з дому.

2. Потрібно зайти на сайт Державного реєстру виборців і вгорі праворуч перейти у кабінет виборця. Система запропонує увести свої дані, а також електронну адресу. Після заповнення всіх полів, на електронну пошту прийде повідомлення з кодом, який потрібно внести в пусте поле. Після цього на екрані з'явиться адреса виборчої дільниці, де можна здійснити волевиявлення 25 жовтня.

Зазначимо, що у такий спосіб перевірити наявність своїх даних у виборчому списку можуть люди, які змінили місце проживання.

Також важливо знати, що запрошення на вибори має лише інформативний характер і не слугує документом для отримання бюлетеня. Тому якщо виборець знає адресу, де розташована його виборча дільниця для голосування, 25 жовтня він може прийти і здійснити волевиявлення.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про всі важливі для виборця нюанси місцевих виборів-2020: коли прийти, як заповнити бюлетень.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"