Місцеві еліти не зацікавлені в тому, щоб розтлумачити населенню переваги відкритих списків, - експерти

Хоча більшість населення виступає за проведення місцевих виборів за мажоритарною системою, це не означає, що вони виступають проти системи відкритих списків. Проблема полягає у непоінформованості громадян у перевагах цієї виборчої системи

Як повідомляє depo.ua, про це підчас прес-конференції за результатами Всеукраїнського опитування громадської думки "Місцеві вибори 2015: очікування та оцінки громадян", проведеного виданням "Ділова столиця" у партнерстві з соціологічною компанією "Sociostream AG", заявив політолог, керівник центру "Третій сектор" Андрій Золотарьов, коментуючи дані опитування, згідно з яким більше половини опитаних українців хочуть обирати депутатів за мажоритарною системою, тоді як лише чверть виступає за відкриті партійні списки.

"Нажаль, ніхто людям не розтлумачив, як працює система відкритих списків. Тому оцінка, в цілому, позитивна, але протягом року ми говорили про вибори по-новому, за відкриті списки, але дивлячись на соціологію, результати фокус-груп, я розумію, що крім хаосу таке швидке введення відкритих списків у виборчу систему, це не принесе. Нажаль, упущено момент підготовки членів комісій, не розтлумачено людям, як вони мають голосувати. А за час, що залишився, влада не встигне це зробити", - зазначив він.

У свою чергу, політолог, голова експертної ради SocioStream AG Олександр Медведєв зазначив, що однією з головних проблем є небажання місцевих еліт пояснити населенню переваги системи відкритих списків.

"На даний момент утворився розрив в розуміння нововведень, які зараз відбуваються в державі, в тому числі, у питанні децентралізації. Розрив утворився саме на місцевому рівні. Коли ми говоримо про те, що люди хочуть мажоритарку, а не відкриті списки, це зовсім не означає, що люди - проти відкритих списків. Але місцева еліта розуміє, як виграти вибори за старою системою: або за списком зайти, або округ "засіяти". Але вони не розуміють, як можна заплатити за місце в списку, "засіяти" округ, але при цьому в місцеву раду не потрапити. Гравці не розуміють, що вони повинні брати участь у цьому просвітництві. Ні ОДА, ні мери міст, ні депутати не займаються цим", - зазначив він.

"Тобто якщо у Верховній раді, Кабміні та Адміністрації Президента йде якась експертна дискусія, то на місцевому рівні місцеві еліти або ще не прийшли до того, що потрібно займатися просвітою і працювати з виборцем, або просто не зацікавлені в цьому, оскільки нові правила зменшують їх шанси перемогти. Тому ми, швидше за все, увійдемо у вибори з хаосом в головах виборців, які не будуть розуміти, як голосувати і за кого", - резюмував Олександр Медведєв.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme