Мисливські угіддя сина Пшонки суд повернув державі

Господарський суд Києва скасував рішення Київської обласної ради про надання в користування мисливських угідь площею 15,3 тисяч га на території Фастівського району товариству, яке пов’язують із Артемом Пшонкою, сином колишнього генерального прокурора Віктора Пшонки
Depo.Влада
15 листопада 2016 11:30
ФОТО: depo.ua

 Про це передає Depo.ua з посиланням на прес-службу прокуратуру Київської області.

Також зазначається, що суд визнав недійсним договір про умови ведення мисливського господарства та зобов’язав відповідача повернути ці мисливські угіддя.

Нагадаємо, у 2011 році Київська обласна рада надала ТОВ "Укрмістобудпроект" ці угіддя для ведення мисливського господарства строком на 25 років. Втім, товариство порушило умови договору і не маючи дозволу постійного землекористувача ДП "Фастівське лісове господарство" розпочало будівництво будівлі, лазні з басейном та котельні. Внаслідок таких дій пошкоджено лісові насадження.

Прокуратура вимагала повернути ділянку державі ще в 2014 році. У липні 2016-го програма "Наші гроші" повідомляла, що суд у 2014 повернув угіддя державі, оскільки прокуратура довела, що там вирубувалися дерева під будівництво котеджу та лазні без дозволу. Відтак, суд розірвав договір між "Укрмістбудпроектом" і київським обласним управлінням лісового та мисливського господарства. Люди Пшонки намагались оскаржити рішення суду, але програли.

"Попри розірвання угоди з лісництвом, залишилось в силі рішення Київської обласної ради про виділення мисливських угідь. Це ключовий документ, оскільки саме рішенням обласної ради виділяється земля під мисливські угіддя", – йшлося у розслідуванні.

Після цього прокуратура подавала нові позови, однак суд або відхиляв їх, або переносив засідання. Суд врешті визнав, що мисливські угіддя надавались компанії помічників Пшонки із порушеннями: фірма оформила гектари без погодження з власниками та користувачами полів і городів, на яких знаходяться угіддя, однак відхилив позов прокуратури через пропущений строк позовної давності.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада