Місія ОБСЄ має забезпечити гарантії безпеки та припинення вогню на Донбасі, - Порошенко

Президент України Петро Порошенко повідомив, що обговорив питання місії з безпеки на Донбасі з керівництвами США, ООН, Європейського Союзу, Президентами Франції та Польщі
Depo.Влада
3 квітня 2016 20:29
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів у інтерв`ю українськім телеканалам, передає depo.ua.

"Ми маємо абсолютно чіткий план - ми не дамо Росії створити імідж в світі, що нібито обидві сторони винні у невиконанні Мінських угод", - підкреслив Президент.

За його словами, коли йдеться про необхідність проведення виборів, то вони повинні мати чіткі передумови: режим тиші, допуск представників ОБСЄ по всій території, включно з окупованою частиною Донбасу, та повне виведення російських військ.

"Постійне розміщення спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, як на лінії зіткнення, що гарантувало б припинення вогню, та у місцях постійного збереження зброї, яка до цього часу не виведена Росією, так і вздовж неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону. Там мають бути розміщені пости місії ОБСЄ і вони мають бути озброєні", - заявив Порошенко.

Президент зауважив, що на сьогоднішній день неозброєні спостерігачі ОБСЄ зазнають атак, а це означає неможливість ефективного виконання ними своїх функцій.

Голова держави зазначив, що звернувся до керівництва Німеччини, яка зараз головує в ОБСЄ, також найближчим часом підніматиме це питання на переговорах у Нормандському форматі.

"Поліцейські, озброєні підрозділи ОБСЄ мають гарантувати підготовку та проведення виборів, а також режим передачі влади обраному за українським законодавством, на вільних, прозорих і демократичних виборах керівництву, з яким ми будемо мати справу", - сказав Президент.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада