Світові ЗМІ про теракт у Харкові: війна може вийти за межі Донбасу

Вчорашній теракт у Харкові збентежив не тільки жителів України, а й приголомшив всю світову громадськість
Depo.Влада
23 лютого 2015 10:39
ФОТО: depo.ua
Світові ЗМІ про теракт у Харкові: війна може вийти за межі Донбасу
Світові ЗМІ про теракт у Харкові: війна може вийти за межі Донбасу

Журналісти depo.ua вирішили подивитися, яку оцінку дають кривавій події світові засоби масової інформації.

Вчорашній теракт в Харкові вдарив по перемир'ю в Україні, пише британське щоденне видання The Guardian. Журналісти газети називають Харків другим за величиною містом в Україні і повідомляють, що порушення режиму припинення вогню в нашій країні триває.

Всесвітньо відоме видання Reuters повідомляє, що в результаті вибуху в Харкові Україна стала побоюватися поширення війни і на інші регіони. Видання нагадує, що терористи, підтримувані Москвою, ігнорують Мінські домовленості, і вже встигли захопити стратегічно важливе для Києва місто на Сході (мається на увазі Дебальцеве). Тепер, зазначають журналісти, після харківського теракту, Київ і його західні союзники намагаються зрозуміти, чи зупиняться сепаратисти на тому, що мають, чи будуть продовжувати спроби просуватися вглиб території України.

У той же час американське видання The New York Times зазначає, що українська влада намагається приборкати промосковське терористичне підпілля, яке найбільш активно поводиться в Харкові та Одесі. Там, зазначають журналісти, останнім часом вибухи трапляються найчастіше. Знімки з вчорашньої трагедії в Харкові нагадали виданню фотографії річної давності. Журналісти назвали теракт «сумним відлунням жорстокого розгону колишнім урядом учасників вуличних протестів рік тому».

Ще одне британське видання, The Independent, зазначає, що харківський вибух став черговим ударом по хиткому перемир'ю, домовленості про яке були досягнуті 11 днів тому. Це викликає побоювання, що насильство в країні може почати розширюватися в бік Заходу, пишуть журналісти. Видання також зазначає, що наступним населеним пунктом, який планують захопити терористи на Сході, може стати Маріуполь.

А газета The Telegraph зазначає, що хоча Харків знаходиться в 140 милях від зони конфлікту, проросійські терористи розглядають його як територію «Новоросії» і мають відносно цього міста «територіальні амбіції».

У свою чергу американське видання The Washington Post називає вчорашній теракт одним з найбільших за останній час в Харкові і нагадує, що йому передувала серія інших терактів з летальними наслідками: біля будівлі суду, поблизу форпосту Нацгвардії, а також військового шпиталю та бару, який відвідують прихильники чинної київської влади. Видання нагадує, що саме в Харкові рік тому президент-втікач України Віктор Янукович робив останню зупинку на шляху до Росії, поспіхом залишаючи бунтуючу проти нього Україну.

Видання The Financial Times зазначає, що вчорашній теракт, а також напружена обстановка на Донбасі, ставлять під сумнів успіх припинення вогню - першого і найважливішого пункту «тендітних» Мінських домовленостей.

Як повідомляв depo.ua, 22 лютого о 13:20 в Харкові на мітингу біля Палацу спорту стався вибух. В результаті теракту загинуло двоє людей - харківський активіст Ігор Толмачов і підполковник міліції на прізвище Рибальченко. Ще від 10 до 12 осіб, за різними оцінками, потрапили до лікарень з травмами. Їхній стан досі важкий.

СБУ вже затримала організаторів вибуху і зазначила, що всі вони проходили підготовку на території Росії.