Миротворці ООН не будуть ескортом спостерігачів ОБСЄ, - Порошенко

Миротворці ООН на Донбасі не будуть ескорт-сервісом спостерігачів ОБСЄ

Миротворці ООН не будуть ескортом спосте…

Про це заявив президент Петро Порошенко в ефірі телеканалу ICTV, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу президента.

На запитання щодо плану спеціального представника ОБСЄ Мартіна Сайдіка про вирішення конфлікту на Донбасі, Порошенко відповів, що Україна готова розглядати будь-які плани, якщо вони не шкодять суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави.

"Наголошую, може бути безліч планів, але миротворці ООН не будуть ескорт-сервісом спостерігачів ОБСЄ. Він запропонував, щоб вони ескортували спостерігачів. Не потрібно. Миротворці мають творити мир і мати мандат відповідальності на всій окупованій території. Наявність миротворців означає роззброєння незаконних збройних формувань, виведення іноземних військ, виведення техніки і забезпечення безпекового компоненту", - сказав президент.

Глава держави зауважив, що план був викладений в Мінських домовленостях – саме на них грунтуються санкції проти Росії і зараз готується пакет санкцій у зв'язку з агресією в Керченській протоці.

"План, який велика кількість людей критикують, не читаючи. В Мінських домовленостях чітко записано – виведення всіх іноземних військ з території України, і там стоїть підпис Путіна. Виведення всього важкого озброєння і воєнної техніки з території України – назад заберіть в Росію. І там стоїть підпис Путіна. Забезпечення відновлення українського суверенітету і влади на території окупованого Донбасу. Там стоїть підпис Путіна", - наголосив Порошенко.

Він додав, що лише після цього можливе політичне врегулювання. Президент нагадав, що для створення безпекового компоненту у 2015 році він запропонував використання миротворчого контингенту з мандатом Ради Безпеки ООН.

"Чому Україна має на це право? Україна є багаторічним учасником миротворчих операцій по всьому світу. І в 2015 році президента Порошенка ніхто не підтримав. Сказали, що це дорого і нереально. У 2018-2019 роках ми вже маємо підтримку США, Великої Британії, Франції. Проведені переговори, принаймні щодо не застосування вето з боку Китаю. Хто проти? Один – країна-агресора РФ", - сказав президент.

Нагадаємо, 28 січня спецпредставник ОБСЄ з питань України Мартін Сайдік розкрив подробиці нового плану мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, який, на його думку, може стати альтернативною Мінських угод.

Згодом представник генсека ООН заявив, що не отримував звернень від Сайдіка стосовно нового "мирного плану" для Донбасу.

Спецпредставник США з питань України Курт Волкер вважає, що представник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі з питань Донбасу Мартін Сайдік не пропонував альтернативу Мінським угодам, а лише висловив деякі ідеї реалізації

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme