Мін'юст просить перевірити всіх суддів, які відмовилися від справи про заборону КПУ

Рішення про самовідвід всіх суддів Київського окружного адміністративного суду у справі про заборону Компартії є незаконним. Міністерство юстиції звернулося до Вищої ради юстиції (ВРЮ) з вимогою провести персональну перевірку всіх суддів даного суду
Depo.Влада
19 лютого 2015 16:41
ФОТО: depo.ua
Мін
Мін'юст просить перевірити всіх суддів, які відмовилися від справи про заборону КПУ

Про це в ході брифінгу заявив міністр юстиції Павло Петренко, передає кореспондент depo.ua.

На його думку, суддя, заявивши про самовідвід, порушив закони і Конституцію України.

«Крім того, наше законодавство не передбачає колективних заяв про самовідвід», - сказав Петренко, додавши, що у зв'язку з цим Мін'юст просить ВРЮ провести персональну перевірку всіх суддів Київського окружного адмінсуду.

За словами міністра, цей суд передав дану справу до Київського обласного окружного адмінсуду.

«Своїми діями цей суд (Київський окружний адмінсуд, - ред.) підіграв одному з учасників процесу - Комуністичній партії України. Іншої причини знайти тут неможливо», - вважає міністр.

При цьому Петренко назвав дані дії суду «безпрецедентними», додавши, що це чергове свідчення того, що «судова система в Україні смертельно хвора».

Він також нагадав, що Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за фактом порушень в діяльності суддів Київського окружного адмінсуду. Зокрема, за словами Петренка, є факти, які свідчать, що дані судді проводили свою діяльність, перебуваючи за кордоном.

У той же час Петренко сподівається, що Київський обласний окружний суд прийме рішення у справі про заборону КПУ, не порушуючи процесуальні терміни.

Як повідомляв depo.ua, всі судді Київського окружного адмінсуду написали заяву про самовідвід у справі про заборону КПУ вчора, 18 лютого. Вони пояснили своє рішення обшуками в будівлі суду, проведеними міліцією 16 і 17 лютого, розцінивши це як тиск на суд. depo.ua писав про можливу участь КПУ у місцевих виборах, якщо провадження про заборону цієї партії буде розглядатися так повільно.