UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Мін'юст не згоден з рішенням німецького суду щодо екстрадиції Онищенка

Міністерство юстиції не згодне з рішенням німецького суду, який відмовив в екстрадиції екс-нардепа Олександра Онищенка нібито через погані умови в українських в'язницях

Про це сказала заступниця міністра юстиції по пенітенціарній системі Олена Висоцька, передає Depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

Висоцька визнає, що 21 травня в міністерство через Вищий антикорупційний суд був переданий запит щодо можливого утримання екс-депутата в українській в'язниці.

"Там було всього два питання. Перше, чи зможемо ми забезпечити відвідування Онищенка в українському СІЗО німецькими консульськими представниками і друге – яким чином ми зможемо забезпечити його медичною допомогою. Вони це запитали, і ми їм відповіли, що ці питання не є для нас проблемою", – повідомила заступник міністра.

Мін'юст 25 травня відповів, що відвідування консулами передбачено українським законодавством. Щодо медичної допомоги, то вона надається всім ув'язненим за затвердженим алгоритмом Центром охорони здоров'я при пенітенціарній системі або в лікарнях МОЗ.

Висоцька запевняє, що у запиті йшлося безпосередньо про умови утримання ув'язнених в українських в'язницях. За її словами, після введення платних камер в СІЗО Україна здатна забезпечити найбільш комфортні умови утримання будь-якого ув'язненого.

"В даному контексті (у справі Онищенко, – ред.) це нововведення нам абсолютно допомогло б. Це цивілізований і прозорий шлях вирішення конкретно цієї ситуації", – зазначила вона.

Заступниця міністра вважає, що "погані умови утримання в українських тюрмах", про які заявляє німецький суд, це сумнівні підстави для відмови в екстрадиції.

"З юридичної точки зору у мене дуже багато запитань до цього тезису. Як оцінювалися "належні" і "неналежні" умови утримання, яким документом підтверджується такий статус? У мене багато питань з точки зору юриста, але з точки зору відповідального за пенітенціарну систему заступника міністра юстиції, я розумію, що тут можуть бути претензії в нашу сторону", – наголосила Висоцька.

Нагадаємо, 27 травня стало відомо, що суд у Німеччині відмовив Україні в екстрадиції ексдепутата Олександра Онищенка

28 травня у САП відреагували на відмову Німеччини екстрадувати Онищенка – рішення німецького суду про відмову в екстрадиції Онищенка не впливає на розгляд кримінального провадження за обвинуваченням екснардепа, яке слухається Вищим антикорупційним судом.

13 травня на засіданні Вищого антикорупційного суду оголосили обвинувальний акт екснардепу Олександру Онищенку у "газовій справі". 

Довідка: Народний депутат Олександр Онищенко з 2016 року переховується від правоохоронних органів України. Відтоді він переважно перебував в Іспанії.

На батьківщині його звинувачують у корупції та незаконному збагаченні.

За версією слідства, в період із січня 2013 по червень 2016 року члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації газу, в розмірі понад 1,6 млрд, внаслідок чого "Укргазвидобування" зазнало збитків на понад 740 млн грн.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme