UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Минулого року 116 родинам бранців Кремля виплатили допомогу

У 2020 році міжвідомча комісія схвалила позитивне рішення щодо виплати правової допомоги в розмірі 100 тис. грн. 116 родинам політв’язнів

 

Журналіст стрічки новин

Про це заявив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ігор Яременко під час телемарафону, присвяченого Дню спротиву окупації АР Крим, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Він розповів, що існує так звана міжвідомча комісія, яка займається питаннями політичних в’язнів. Вона розглядає конкретні випадки і надає так звану правову допомогу в розмірі 100 тис. грн родинам політв’язнів.

"Зокрема, минулого року ми розглянули понад 120 справ, і в 116 комісія ухвалила позитивне рішення – родинам виплатили відповідну допомогу. Переважна більшість із цих 116, понад 100 осіб, - це люди якраз із Криму", – сказав Яременко.

За його словами, зараз Мінреінтеграції зосередило свою роботу на законопроєкті, який стосується перехідного періоду.

"Основний напрямок, на якому ми нині сконцентрувались, – це законопроєкт, що стосується перехідного періоду. Це рамка, яка задасть умови деокупації наших територій як на Донбасі, так і в Криму", – наголосив заступник міністра. Віт додав, що громадянам на тимчасово окупованих територіях важливо знати, яку оцінку їхнім діям дасть Україна і що вона запропонує, коли деокупує півострів.

Нагадаємо, 26 лютого 2021 року президент Володимир Зеленський підписав указ щодо окремих заходів, спрямованих на деокупацію та реінтеграцію Кримського півострова. Зокрема глава держави повідомив, що уряду доручено організацію та запуск "Кримської платформи", а також реалізацію заходів для розвитку й підтримки кримськотатарської мови, культури та захисту прав жителів тимчасово окупованого Криму.

Україна передала до Гааги нові дані про масові переслідування журналістів в Криму.

Довідка: 26 лютого в Україні відзначається День кримського спротиву російській окупації. Цього дня, сім років тому у Сімферополі відбувся мітинг українців та кримських татар на підтримку територіальної цілісності України та проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму. 

"Кримська платформа" є новим консультативним та координаційним форматом, ініційованим Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму. Головна мета "Кримської платформи" полягає в досягненні деокупації Криму та поверненні його Україні. Також ініціатива має на меті відповідь новим викликам у сфері безпеки, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme