Мінські угоди, діалог з Донбасом і газ: Які небезпечні меседжі озвучив Путін на пресконференції

Президент Росії Володимир Путін провів чергову традиційну пресконференцію, на який чимало питань стосувалося України. І, судячи з його заяв, ні про яке потепління, чи успіхи на дипломатичній арені, чи хоча б, як казав Зеленський після "нормандської зустрічі", нічию наразі не йдеться

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Мінські угоди, діалог з Донбасом і газ:…
Фото: ЕРА

Хоча загалом про Зеленського Путін нічого поганого не сказав,  давати йому характеристику відмовився і навіть висловив йому щось на кшталт співчуття через "удари" від опозиції в питанні ринку землі. Але, як то кажуть, м’яко стелить, да жорстко спати.

Depo.ua аналізує ключові тезіси з пресконференції Володимира Путіна

Про те, що Мінські угоди неможна змінювати

За словами Путіна, його насторожила заява Зеленського щодо можливого перегляду пунктів мінських домовленостей. Він підкреслив, що Мінські домовленості є незмінними, а їх перегляд може завести ситуацію на Донбасі в глухий кут.

Про прямий діалог з Донбасом

Путін заявив, що "потрібен прямий діалог Києва з Донбасом, якого теж немає".

За його словами, влада України заявила про прийняття рішень, пов'язаних з децентралізацією. "Але це що? Замість Мінських угод? Замість закону про особливий статус? Можна таке уявити? Можна. Але в угодах (Мінських) написано, що, якщо це стосується Донбасу, то повинно бути погоджено з цими регіонами. Але ніякого узгодження немає. Це насторожує ", - сказав президент РФ.

Про продовження роботи в "нормандському форматі"

Путін заявив, що вважає необхідним продовження роботи "нормандської четвірки". На його думку, ключем до виконання угод стане прийняття закону про особливий статус Донбасу. Путін наполягає, що цей закон має діяти на постійній основі і бути закріплений в конституції.

Про розведення сил по всьому кордону

За словами Путіна, основа для врегулювання конфлікту в Донбасі не втрачена, однак його насторожує те, що Київ не хоче розведення військ по всій території кордону.

"Але все одно робота "нормандського формату" - це добре", -  зазначив він.

Про нібито визнання Україною "Л-ДНР"

"Що стосується Мінських угод і розформування органів управління в невизнаних республіках. Колишній президент Порошенко наполягав, щоб під цим документом були поставлені підписи ватажків невизнаних республік. Вони просто за горло мене взяли там утрьох, а представники невизнаних республік відмовлялися це робити, але ми їх умовили. Отже, Україна сама визнала, що такі влади існують"

Про "іхтамнєт" на Донбасі

"В Мінських угодах є пункт, який говорить про виведення найманців, іноземних військ і закриття кордону, але там немає іноземних військ, там є місцеві сили, вони складаються з місцевих. Звідки танки? Імовірно від структур і країн, які їм симпатизують, але це їхня техніка ", – заявив Путін.

Про "порожняк" і "гордих людей", з якими Київ не хоче діалогу

"Немає бажання вирішувати питання в діалозі з людьми. Потрібно відновлювати інфраструктуру. Взяли і своїм рішенням ввели блокаду територій, відрізали від решти України. Будуть намагатися силовим способом задушити. Думаю, навряд чи це можливо. Є така фраза "Донбас порожняк не гонить", фраза хуліганська. Там горді люди живуть".

Про газовий транзит

Путін заявив, що Росія хоче вирішити з Україною газове питання, адже український маршрут газу – зручний.

"Росія збереже транзит газу через Україну. Ми будемо шукати прийнятне для всіх зацікавлених сторін рішення, незважаючи на будівництво інших газопроводів", – сказав він і запевнив, що Росія зберігатиме транзит газу через Україну надалі, але питання в тому, в яких обсягах і на який термін буде ухвалено угоду.

"Ми не збираємося укладати на якийсь термін, щоб потім припинити. Ні. Це зручний маршрут, ми готові його зберігати. Я думаю, що ми домовимося. Ми на шляху до цих домовленостей. У нас немає бажання загострювати ситуацію в енергетиці", - додав російський президент.

Він також згадав і про "Північний потік-2".

"У нас немає бажання використовувати це як політичний ресурс для загострення ситуації в Україні", – додав Путін.

Борг "Газпрому" в обмін на борг Януковича

Путін дав зрозуміти, що виплата $3 млрд за Стокгольмським арбітражем між "Газпромом" і "Нафтогазом" може бути проведена шляхом взаємозаліку з позикою в $3 млрд (в міжнародні єврооблігації України, - ред), за яким також є рішення суду

"Звертаю вашу увагу, що частина наших резервних коштів вкладена в українські цінні папери – $3 млрд якраз. І є навіть рішення суду в Лондоні, яке не виконується", – сказав Путін. При цьому він дуже несхвально охарактеризував саме рішення суду, за яким Росію зобов'язали виплатити 3 млрд рублів.

Про допомогу Україні від США

Коментуючи оборонний сюжет США, куди включені кошти на "протидію Росії" в різних областях, санкції проти "Північного потоку-2" і військова допомога Україні, Путін заявив: "Якщо хотіли допомогти, краще б грошей дали", - сказав президент.

"Грошей майже не дають - дають тільки гарантії на можливі кредити, а це не живі гроші. Реальною підтримки немає, а МВФ в той же час, де керують США, вимагає, щоб скасували всі пільги на енергоносії, в тому числі на газ", - додав він.

Про ринок землі і "удари по Зеленському"

Для українців земля сакральне значення має, я можу їх зрозуміти, це золоті землі. Звичайно, опозиція відразу ж скористалася цим, починає наносити тепер внутрішньополітичні удари по Зеленському.

Попри відсутність прямих погроз, висновки з усього, що наговорив Путін, можна зробити доволі невтішні. Судячи з його заяв про Мінські угоди і "нормандський формат" (та й, в цілому, і про газ), ні на які поступки Кремль іти не збирається. І сподівання про те, що "впертий" Порошенко з Путіним домовитися не зміг, а "хитрий хлопчик" Зеленський зможе поки що не здійснюються.  Або мир на російських умовах, або ніяк. Вносити навіть найменші зміни в Мінські угоди Путін не дасть.

При цьому Путін прочавлює тему прямих переговорів Києва з ОРДЛО, що є, насправді, найнебезпечнішим моментом, адже Кремль таким чином намагається змусити Київ визнати квазіреспубліки, створені російськими найманцями і проросійськими бойовиками. З усіма трагічними наслідками.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme