У Полторака презентували новий самонагрівальний сухпайок з борщем та шоколадом

У Міністерстві оборони України презентували новий сухий пайок, який відповідає міжнародним стандартам НАТО і розроблений з урахуванням особливостей раціону українців
Depo.Влада
6 жовтня 2016 16:37
ФОТО: depo.ua

Новим для українського сухпайка стала і упаковка - тепер це буде реторт-пакет, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформу".

Міноборони представило новий сухпайок, тепер з шоколадом - фото 1

"Реторт-упаковка дає змогу зберігати продукти тривалий час завдяки обробці при високих температурах. Раціон буде складатися з 7 різних страв, які адаптовані під українського споживача на основі культури харчування. Наприклад, борщ, супи, каші та тушкована картопля",  - сказав начальник Центру розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Дмитро Марченко.

Міноборони представило новий сухпайок, тепер з шоколадом - фото 2

Він додав, що новий продуктовий набір уже пройшов апробацію на базі 79 та 36 бригад безпосередньо у Широкиному, під час ведення бойових дій.

Начальник відділу продовольчого забезпечення Вадим Старощук розповів, що змінилися і норми харчування для військових, які перебувають в умовах бойових дій.

"Нові страви у реторт-упаковці вже повністю готові до вживання. За всіма нормативами старим сухпайком можна харчуватися не більше, ніж 3 доби. Через 3 доби бійців необхідно переводити на гаряче харчування. Новий же пайок є безстроковим для вживання і забезпечує повний раціон харчування, не потребуючи додаткової термічної обробки", - повідомив Старощук.

Окрім нового меню, продуктовий пакет також містить нагрівальний елемент, який дозволяє розігріти страву без вогню, який міг би привернути увагу противника або видати позицію бійця.

У новому варіанті пайка розробники повністю відмовились від консервних бляшанок - усі страви зберігаються в м`яких упаковках. Термін придатності нового продуктового набору становить максимум 1 рік. У посиленому варіанті сухпайка, окрім основних страв, також є шоколад та сухофрукти.

Вартість нового продуктового набору коливається від 112 до 170 гривень. Але остаточна ціна буде відома лише після того, як проведуть відкриті тендери між підприємцями.

Міноборони представило новий сухпайок, тепер з шоколадом - фото 3

В оборонному відомстві наголосили, що підприємці, які виграють тендери, за договором з МОУ будуть змушені віддавати свою продукцію на лабораторні дослідження, аби підтвердити відповідність технічним стандартам. Зіпсовані партії будуть бракувати.

Загалом у МОУ планують закупити 100 тисяч комплектів до кінця року.

Варто зазначити, що сухпаї старого зразка також залишаються на балансі оборонного відомства, оскільки термін їх придатності на рік довший.

Нагадаємо, 3 жовтня уряд схвалив зміни до норм харчування військовослужбовців. Добовий набір продуктів має становити 3500 Ккал. Посилений раціон для учасників АТО збільшено на 600 Ккал. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада