UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Мінкультури буде судитися із УПЦ МП через "ларьок" на Десятинці

Мінкультури поінформувало щодо незаконного користування земельною ділянкою на території Національного музею історії України

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу міністерства.

"Щодо незаконного розміщення на території Національного музею історії України тимчасової споруди, інформуємо наступне:

1) Земельна ділянка, на якій, станом на сьогодні, незаконно розміщено Малу архітектурну форму (МАФ), право власності на яку, згідно з рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 15.02.1012, належить Релігійній громаді УПЦ, Десятинний Храм Різдва Пресвятої Богородиці належить НМІУ на праві постійного користування згідно акту від 30.06.1999 року, ІІ КВ №004141;

2) Єдиним законним користувачем земельної ділянки станом на сьогодні є Національний музей історії України. Законні права НМІУ, як землекористувача, порушено протиправними діями релігійної громади УПЦ;

3) Відповідно до п. а) ч.1 ст.96 Земельного кодексу України, землекористувач зобов'язаний забезпечувати використання землі за цільовим призначенням.

4) Відповідно до п.2.1 Статуту, НМІУ є юридичною особою, а відповідно до п.2.6 Статуту Музей має право бути позивачем у суді", - говориться у заяві Мінкультури.

Зважаючи на наведене, за результатами засідання, проведеного 1 лютого 2018 року міжфракційним депутатським об'єднанням "За Київ" спільно з підкомітетом з питань взаємодії з громадянським суспільством комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції, на тему: "Незаконна забудова на території Національного музею історії України", Мінкультури в межах повноважень, визначених чинним законодавством, надав окреме доручення директору НМІУ невідкладно вжити заходів по усуненню перешкод щодо користування земельною ділянкою, зокрема, шляхом пред'явлення відповідних судових позовів.

Разом з тим, Мінкультури прийме участь у розгляді справи та повторно надішле до правоохоронних органів звернення, спрямовані на захист пам'ятки національного значення "Місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментом Десятинної церкви (Церкви Успіння Пресвятої Богородиці) від V-IX століття, IX-XIII століття".

Нагадаємо, що сьогодні Київський Апеляційний суд відпустив підозрюваного підозрюваного в спробі підпалити "Десятинний монастир УПЦ МП" Олександра Горбаня на поруки.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme