Міністр оборони сказав, що буде із повернутими Росією українськими кораблями

Захоплені українські кораблі, які були повернуті Росією 18 листопада, продовжать роботу у Військово-морських силах Збройних сил України (ВМС ЗСУ)

Міністр оборони сказав, що буде із повер…

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив міністр оборони Андрій Загороднюк, передає Depo.ua.

"Після отримання судів фахівці їх оглянуть і дадуть рекомендації, яким чином можна швидше повернути службу", - написав міністр.

Він також зазначив, що повернення захоплених у листопаді 2018 року судів не є актом доброї волі з російської сторони.

"Я розглядаю ці події як не що інше, як виконання державою-агресором травневого рішення Міжнародного морського трибуналу", – зазначив він.

Також він додав, що далі відомство будуватиме здатний військово-морський флот для захисту України.

"Ми і далі будемо будувати здатний військово-морський флот, який буде захищати Україну. Це запорука стабільності в регіоні", – додав міністр.

Нагадаємо, 17 листопада буксири "Титан", "Гайдамака" і пошуково-рятувальний корабель "Сапфір" прибули до південного узбережжя Кримського півострова. Тоді ж в порту Керчі почалося буксирування українських військових кораблів, захоплених Росією, у відкрите море.

Згодом стало відомо, що росіяни повернуть захоплені українські кораблі в "нейтральних водах". Вдень 17 листопада захоплені росіянами українські судна пройшли під Кримським мостом.

Відомо, що росіяни виключили захоплені кораблі з речдоків у справі українських моряків. Також у Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що РФ "ніколи не заперечувала можливості повернення українській стороні кораблів".

Українські буксири, що йдуть зустрічати захоплені кораблі, вже обігнули південний берег Криму.

Російський адвокат Микола Полозов повідомив також, що слідчий у справі українських моряків поїхав до Керчі оформляти відправку захоплених катерів.

Близько 4:00 ранку 18 листопада буксири, які мають доставити катери "Бердянськ", "Нікополь" та буксир "Яни Капу" в Україну, прибули в район очікування.

У Міністерстві закордонних справ (МЗС) не виключають виплату Росією компенсації за завдані збитки через захоплення українських кораблів та моряків біля Керченської протоки минулого року.

Довідка: 25 листопада 2018 року російські військові біля берегів Криму таранили, обстріляли і захопили три плавзасоби ВМС України – катери "Бердянськ" і "Нікополь" і буксир "Яни Капу", які прямували з Одеси до Маріуполя.

ФСБ Росії підтвердила застосування зброї проти українських кораблів. Відомство стверджує, що три українські військові кораблі "незаконно перетнули держкордон Росії".

Російські суди в Криму заарештували 24 українських військових, звинувативши їх за ч. 3 ст. 322 КК Росії (незаконний перетин кордону), їм загрожувало до 6 років позбавлення волі. Українські моряки перебували в московському СІЗО.

Прокуратура АРК визнала захоплених ФСБ Росії українських моряків військовополоненими.

Дії Росії в районі Керченської протоки критикують в ряді європейських країн і США. У НАТО заявили, що уважно стежать за розвитком подій в Керченській протоці, і закликали до стриманості й деескалації напруги.

Моряки були звільнені у рамках обміну полоненими між Росією та Україною 7 вересня 2019 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme