Міністр Данилюк здався Ляшку: покаявся за офшори

Міністр фінансів України Олександр Данилюк визнав, що досі є директором у трьох офшорних компаніях
Depo.Влада
21 квітня 2016 15:18
ФОТО: depo.ua

Про це він написав на своїй сторінці у "Фейсбуці", повідомляє depo.ua.

"Після виявлення помилок із заповненням своєї декларації, я вирішив залучити юристів для перевірки компаній групи, в якій я працював під час проживання в Англії. За результатами цього дослідження, я вношу зміни до своєї декларації, та хочу принести свої вибачення суспільству – всі ці дані мали бути коректно задекларовані мною “з першої спроби", - констатував Данилюк.

При цьому він продовжує стверджувати, що не займався бізнесом з моменту переїзду в Україну в 2010 році, а відтак не мав і не має конфлікту інтересів під час перебування на держслужбі.

"Але, згідно з отриманою інформацією, я ще й досі залишився формально директором у трьох компаніях - дві компанії на Кіпрі та одна на Кайманових островах. Вони входили до групи компаній, якою я керував як один з директорів – тобто як найманій менеджер, що діяв в інтересах інвесторів. Я дав інструкції щодо виведення мене з керівних посад – і мої колишні партнери разом з юристами завершують відповідні процедури. Я не задекларував ці компанії одразу, адже вірив, що мої партнери вивели мене з керівного складу цих структур ще в 2010 році. Наразі я продовжую вивчати ситуацію аби точно пересвідчитися, що більше не має жодних речей, що мають бути задекларовані мною публічно", – запевнив Данилюк.

Він додав, що погодився очолити Міністерство фінансів, щоб здійснити глибоку реформу публічних фінансів.

"Саме тому я свідомо проводжу роботу над своїми помилками, і публічно звітую про них – аби 1) не давати своїм опонентам жодного важеля для тиску на мене і тим самим ставити палки в колеса важливим реформам; та 2) слугувати прикладом відкритості для інших", - зазначив Данилюк.

Нагадаємо, що на 13 квітня з посиланням на дані сайту Companies In The UK, представник організації "Громадський контроль" Ігор Прохоренко повідомив, що тоді ще заступник голови Адміністрації Президента Олександр Данилюк зазначений як директор в двох фірмах Rurik Real Estate Investment Limited і CEE Investment & Advisory LLP, зареєстрованих в Лондоні. А 14 квітня лідер Радикальної партії Олег Ляшко звинуватив Данилюка у тому, що той має "два офшори"

20 квітня, Ляшко накинувся через це з хвилею критики на Данилюка, який вперше прийшов на засідання податкового комітету Ради.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада