ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Міністерства України і Росії публічно посварилися через Голодомор (ФОТО)

Міністерства закордонних справ України та Росії влаштували словесну перепалку в соцмережі Twitter через ставлення до подій Голодомору 1932- 1933 років

Depo.Влада
24 листопада 2017 14:36
ФОТО: depo.ua

Спочатку Москва звинуватила Київ у переписуванні історії на цю тему, повідомляє Depo.ua.

"День пам'яті відзначається в Україні 25 листопада, щоб згадати тих, хто помер від голоду в Радянському Союзі у 1930-х роках. Подання Києвом цієї трагедії як "геноциду" українців "політично заряджене і суперечить історичним фактам", - стверджують російські дипломати.

Там вказують, що голод 30-х років виник в результаті посухи, насильницької колективізації і розкуркулення, і охопив він не лише Україну, а й Білорусь, Казахстан, Поволжя, Північний Кавказ, Західний Сибір, Південний Урал.

"Ці події є спільною трагедією росіян, українців, казахів та інших народів країни і найбільшою гуманітарною катастрофою на території СРСР", - заявила Марія Захарова.

На це МЗС України відповіло, що Голодомор був навмисно здійснений радянською владою з метою вбивства людей.

"Якби ви менше прославляли Сталіна, то теж би помітили мільйони жертв і на Росії", - йдеться на сторінці українського зовнішньополітичного відомства.

А коли Україна повідомила про новину про визнання Голодомору геноцидом ще одним штатом США, на Росії одразу звинуватили американців в тому, що пішли "на поводі в українських націоналістів".

Нагадаємо, що День пам'яті жертв голодоморів відзначається щороку у четверту суботу листопада.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада