Мінгареллі у Брюсселі захищатиме позицію України щодо закону про освіту

Голова Представництва Євросоюзу в Україні Х'юг Мінгареллі погодився донести аргументацію України щодо закону "Про освіту" до Європейської комісії та Європейського парламенту

Depo.Влада
17 жовтня 2017 16:42
ФОТО: depo.ua

Про це йшлося під час його зустрічі з міністром освіти і науки України Лілею Гриневич, повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки.

"Ми сподіваємось на позитивний висновок Венеційської комісії, оскільки, з правової точки зору, текст мовної статті закону "Про освіту" повністю відповідає як нашому законодавству, так і нашим міжнародним зобов'язанням", - зазначила Гриневич.

Вона підкреслила, що закон ґрунтується на європейських цінностях та визначає структуру освіти, яка узгоджується зі структурою, що функціонує у країнах ЄС.

"Ми розуміємо вашу аргументацію і готові донести цю позицію до Брюсселя", - наголосив Мінгареллі.

Нагадаємо, голова МЗС Угорщини Петер Сіярто під час візиту в Ужгород заявив, що наступному засіданні Ради ЄС Угорщина ініціює перегляд Угоди про асоціацію між Україною та ЄС через закон про освіту.

Голова МЗС України Павло Клімкін у відповідь заявив, що Київ розглядає перегляд Угоди про асоціацію лише у контексті забезпечення чіткої європейської перспективи України.

Водночас брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк повідомив, що Рада ЄС відхилить пропозицію Угорщини щодо перегляду асоціації з Україною.

Довідка: 5 вересня Верховна рада України прийняла новий закон "Про освіту", а вже 25 вересня його підписав президент України Петро Порошенко.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

Водночас уряд Угорщини заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту".

Депутати Національних зборів (парламенту) Угорщини відмовилися від зустрічі з делегацією Верховної Ради щодо роз'яснень положень закону "Про освіту", зокрема мовної статті.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада