Мін'юст знову направив Росії запит на видачу українських політв'язнів

Міністерство юстиції повторно направило лист-нагадування в Мін'юст Росії щодо видачі українських громадян Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка
Depo.Влада
20 травня 2016 15:32
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, повідомляє depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Лист-нагадування вже був. І ми повторно до них звернулися, тому що зараз за процедурами, які відбуваються в Російській Федерації, вони повинні передати матеріали щодо Сенцова і Афанасьєва (також мова йде і про Солошенка – ред.) в їхній суд для прийняття рішення щодо видачі", – сказав він.

"Я дав доручення, щоб ми направили черговий лист-нагадування тій стороні, щоб вони надали нам хоча б попередній відповідь щодо їх вирішення. І ми чекаємо інформацію", – додав він.

Також Петренко розповів, що зараз в рамках запиту України Росія приймає рішення щодо передачі їй Надії Савченко за Конвенцією про передачу засуджених.

"Щодо дипломатичних переговорів у мене інформації немає. Вони ведуться паралельно ... І вони, звичайно, ведуться в конфіденційному режимі для того, щоб не зашкодити процесові повернення нашої Надії на територію України", – сказав Петренко.

Також він додав, що Росія не направляла в Україну запит на видачу російських спецназівців Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва.

Нагадаємо, Афанасьєв був затриманий ФСБ Росії у Сімферополі у справі т. зв. "кримських терористів" у травні 2014 року, його засудили до 7 років колонії суворого режиму. Інший фігурант цієї справи режисер Олег Сенцов був засуджений судом РФ до 20 років колонії за звинуваченням в "організації терактів в Криму". 10 років позбавлення волі отримав його передбачуваний спільник Олександр Кольченко.

Справу Солошенка марковано грифом "секретно". За даними ЗМІ, він збирався на "КамАЗі" вивезти на Україну частини якогось російського озброєння. Він був затриманий в Москві при зустрічі з "діловим партнером" з Міноборони РФ, стверджується у публікаціях. Мосміськсуд засудив 73-річного Солошенка до шести років колонії суворого режиму.

Нещодавно уповноважений президента з питань вирішення кризи на Донбасі Ірина Геращенко анонсувала "добрі новини" про Солошенка та Афанасьєва.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада