Мін'юст заявляє, що Україну ніхто не зобов'язував платити Януковичу

Наразі не існує жодних рішень іноземних судів або рішень Загального Суду ЄС, чи Європейського суду справедливості щодо стягнення будь-яких коштів з України на користь Віктора Януковича або його родини
Depo.Влада
14 жовтня 2016 11:49
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві Міністерства юстиції України, передає Depo.ua.

"При цьому заяви адвокатів Януковича про нібито стягнення з України коштів на користь екс-президента є ні чим іншим як маніпуляцією громадською думкою", - стверджують у Мін'юсті.

У відомстві підтвердили, що дійсно 15 березня 2016 року представники Януковича та його синів подали до загального суду Європейського союзу клопотання про визначення розміру юридичних витрат, що підлягають відшкодуванню за наслідками подання Україною заяв про вступ у справи про оскарження Януковичами застосованих до них санкцій ЄС.

"Проте, зазначені заяви наразі не розглянуті. Відповідно, повідомлення про те, що певний суд у Європейському Союзі нібито зобов'язав Україну відшкодувати позовні витрати в сумі 6 млн 378,4 тис. грн екс-президенту Віктору Януковичу і його родині у справі щодо оскарження введених проти них Євросоюзом майнових санкцій повністю не відповідає дійсності", - заявивли в Мін'юсті.

У міністерстві наголосили, що наразі Януковичем не доведено перед судом ні факту понесення ним витрат у зв’язку з поданням заяв України про підтримку застосованих проти нього санкцій ЄС, ні сум таких витрат. "Україна не може бути зобов’язана сплачувати жодні кошти на користь Януковича та його родини і має достатньо правових інструментів для доведення цієї позиції у будь-яких судових установах", - підкреслили у міністерстві.

Українська сторона вважає, що представники Януковича заявляють астрономічні суми гонорарів за нібито роботу, пов’язану з поданням Україною заяв про вступ у справи про оскарження Януковичами застосованих до них санкцій ЄС, виключно з метою маніпуляції громадською думкою.

Нагадаємо, 13 жовтня юридична компанія Joseph Hage Aaronson повідомила, що Європейський суд справедливості відхилив апеляційну скаргу України щодо рішення про відшкодування нею юридичних витрат екс-президенту Віктору Януковичу і його синів у розмірі 6 млн 378,4 тис. грн.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада