Мін'юст вимагатиме розширення переліку звільнених від судового збору

Мінюст найближчим часом збирається запропонувати парламенту повністю скасувати судовий збір для громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях і звертаються до українських судів, щоб отримати свідоцтво про народження
Depo.Влада
16 червня 2016 21:29
ФОТО: depo.ua

На цьому під час прес-конференції наголосив міністр юстиції Павло Петренко, повідомляє прес-служба відомства, передає depo.ua.

"Враховуючи те, що цей порядок виправдав себе з точки зору практичного застосування і отримав позитивну рекомендацію ООН, ми прийняли рішення ініціювати перед українським парламентом введення пільги щодо сплати судового збору. Міністерство юстиції вважає, що дана категорія справ є соціально чутливою і тому є всі підстави, щоб український парламент звільнив таких громадян від сплати судового збору", - зазначив Петренко.

За його словами, відомство продовжить запроваджувати аналогічні ініціативи і щодо інших актів цивільного стану. "Ми зараз відпрацьовуємо механізм спрощеної реєстрації шлюбу для осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Ми хочемо забезпечити реєстрацію шлюбу таких громадян невідкладно за їхньою заявою до будь-якого РАЦСу по всій території України", - додав Петренко.

Як повідомлялося, раніше Верховна Рада звільнила від судового збору учасників АТО. За відповідне рішення проголосувало 232 депутатів.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада