Мін'юст: Україна заплатить Нідерландам 100 тис. євро за скіфське золото

Україна готова заплатити Нідерландам 100 тис. євро за зберігання і перевезення до Києва експонатів музеїв анексованого Росією Криму
Depo.Влада
14 грудня 2016 15:02
ФОТО: depo.ua

Про це сказав журналістам міністр юстиції Павло Петренко, передає Depo.ua з посиланням на "Українські Новини".

"Україна готова сплатити суму за зберігання місцевому музею (в Нідерландах), і в момент повернення даної колекції на територію України ми всі витрати покриємо", - заявив він.

За даними міністра, Україна за рішенням суду повинна виплатити більше 100 тис. євро. Петренко назвав це рішення законним і відповідним світовій практиці.
За його словами, зазвичай суд зобов'язує сторону, що програла відшкодувати судові витрати, а не витрати на зберігання і транспортування предметів мистецтва.

Міністр також заявив, що рішення голландського суду має вкрай важливе преюдиціональне значення, оскільки може розглядатися як прецедент при розгляді інших спорів України і Росії в міжнародних судах.

Петренко прогнозує, що колекція кримських музеїв буде повернута в Україну до кінця 2017 року.

Нагадаємо, що Окружний суд Амстердама 14 грудня вирішив повернути колекцію експонатів з кримських музеїв Україні. Процес тривав з 21 січня 2015 року. МЗС Королівства Нідерланди підтвердило визнання всіх експонатів виставки державною власністю України.

Зазначимо, що виставку "Крим: золото і секрети Чорного моря" відкрили в археологічному музеї Амстердамського університету на початку лютого 2014. Вона сформована з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких розташований у Києві, чотири – в окупованому Росією Криму. Серед понад 500 експонатів - артефакти з скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені, мечі, панцирі, предмети побуту стародавніх греків і скіфів.

 Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада