Мін’юст повертатиме в Україну засудженого на Росії політв’язня Вигівського

Мін’юст вирішив повернути до України засудженого в Росії політв’язня Валентина Вигівського
Depo.Влада
31 грудня 2016 14:02
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Міністерства.

Повідомляється, що рішення про подальше відбування покарання в Україні ухвалене на основі Конвенції про передачу засуджених осіб 1983 року.

"Відповідні документи вже відправлено до Дарницького районного суду міста Києва з клопотанням про приведення вироку суду Російської Федерації, яким засуджено Валентина Вигівського, у відповідність із законодавством України", - сказано у повідомленні.

Після отримання копії ухвали суду Мін’юст направить до РФ інформацію про рішення разом із копією ухвали суду. За цим, при наявності згоди всіх сторін, має відбутися передача ув’язненого.

Варто зазначити, що ці дії Мін’юсту стали можливі після того, як 4 квітня до Міністерства юстиції надійшло звернення Петра Вигівського з проханням вирішити питання про передачу з Російської Федерації в Україну його сина Валентина Вигівського, якого російська судова система призначила винним у "шпигунстві".

Нагадаємо, Валентин Вигівський перебуває у Кірово-Чепецьку Кіровської області. Його у грудні 2015 року російський суд засудив до 11 років тюрми за шпигунство. Вигівський був затриманий у Криму. Вигівського звинуватили у тому, що через інтернет він начебто вербував працівників російського оборонно-промислового комплексу, аби ті збирали для українських спецслужб секретні дані. Прес-служба ФСБ Росії повідомляла, що Валентина Вигівського затримали під час передачі грошей громадянинові Росії за здобуті матеріали.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада