Миколаївська сенсація: Як "Самопомочі" допомогла "ДНР"

Перемога представника "Самопомочі" на мерських виборах в Миколаєві – це не тільки політичний успіх для Садового, але й серйозний удар по позиціям екс-"регіоналів"
Depo.Влада
16 листопада 2015 11:30
ФОТО: depo.ua
Миколаївська сенсація: Як "Самопомочі" допомогла "ДНР"
Миколаївська сенсація: Як "Самопомочі" допомогла "ДНР"

Боротьба за голоси на виборах мера у Миколаєві, яка обіцяла бути вкрай жорсткою, несподівано завершилася, толком не розпочавшись. Хоча спочатку все було, м’яко кажучи, не так однозначно, коли один з головних спонсорів та ідеологів "Опоблоку", екс-голова АП часів Януковича Сергій Льовочкін на брифінгу одразу після закриття виборчих дільниць заявив, що, за даними екзит-полів "Опоблоку", їх висуванець Ігор Дятлов впевнено переміг на виборах мера Миколаєва з результатом 60%. Втім, кандидат від "Самопомочі" Олександр Сєнкевич оперативно спростував його переможні реляції, повідомивши, що екзит-поли в Миколаєві не проводилися взагалі. Так, що виходить, що Льовочкін заради психологічного ефекту виставив себе справжнім брехуном.

Уже скоро стало зрозуміло, що Дятлов, який у першому турі, мало не вдвічі обганяв Сенкевича, тепер пасе задніх, і шансів наздогнати свого візаві у нього немає. В результаті Дятлову, аби зберегти обличчя, довелося ще до опівночі привітати свого опонента з перемогою на виборах. "Вітаю Сенкевича з цією перемогою і бажаю йому успіхів на посаді міського голови", - заявив Дятлов. При цьому він додав, що вибори у Миколаєві пройшли "демократично і без явних порушень".

Таке фіаско Дятлова у Миколаєві – місті, яке десятиріччями вважалося вотчиною усіляких "регіоналів" - має декілька основних причин. По-перше, дехто з експертів відзначав самовпевненість Дятлова, який вважав себе абсолютним фаворитом на цих виборах, і протягом двох тижнів між першим і другим турами діяв абсолютно неефективно. По-друге, варто відзначити абсолютне неприйняття фігури Дятлова серед миколаївських еліт. У 2010 році він з подачі тодішнього одіозного губернатора Миколаївщини Миколи Круглова став наймолодшим головою обласної ради за всю історію України (у 29 років). Багато хто з місцевих бізнесменів жалівся, що Дятлов в ручному порядку рулив у Миколаєві та області аж до Майдану. Так що ображених вистачало, і більшість з них у другому турі вирішили згуртуватися навколо Сенкевича. Зокрема, публічну підтримку представнику "Самопомочі" озвучив нинішній голова Миколаївської ОДА Вадим Мериков, який за часів "дятловщини" перебував в глухій опозиції. Якусь роль зіграла і агітація з боку команди Саакашвілі, який делегував у Миколаїв Сашу Боровика.

І нарешті, по-третє, у першому турі, за словами місцевих соціологів, за Дятлова проголосували переважно представники старшого покоління. Тоді зазначалося, що головна задача екс-"регіонала" полягає у тому, щоб перед другим туром максимально мобілізувати навколо себе молодь. Але зараз у Миколаєві молодь налаштована, м’яко кажучи, проти представників "п’ятої колони", до якої має безпосереднє відношення і Дятлов, проти якого на початку цього року відкривали кримінальну справу за сепаратизм. І хоча як і абсолютна більшість подібних справ не була доведена до кінця, осад залишився. Особливу роль тут зіграла заява ватажка "ДНР" Олександра Захарченка, який 12 листопада публічно заявив, що на пост мера Миколаєва підтримує представника політсили "Опозиційний блок" Ігоря Дятлова, оскільки той взимку 2014 року допомагав сепаратистам у протистоянні з патріотично налаштованими жителями міста. No comments...

Схоже, що фактор небезпеки сепаратизації Миколаєва, а також консолідація "демократичних" сил навколо нового обличчя у вигляді Олександра Сенкевича в результаті помножила на нуль всі амбіції Дятлова. Є ще один цікавий немаловажний аспект: перемога представника "Самопомочі" – це плюс для президента Петра Порошенка. Адже якби на мерських виборах переміг екс-"регіонал", сепаратист Дятлов, це б автоматично викликало негативну хвилю в суспільстві. Мовляв, це зрада і договорняк. А так вперше за роки незалежності у місті корабелів крісло мера отримує не годованець старої "еліти". Що з цього вийде, враховуючи, що у "Опозиційного блоку" у міськраді – найбільша фракція, стане зрозуміло вже найближчим часом.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада

Мітки: